Nowości:

Wakacje we Francji: 3 sposoby na Prowansję

Wakacje we Francji: 3 sposoby na Prowansję

Większość z nas myśląc „wakacje we Francji” myśli o Paryżu. Można jednak wybrać się do Prowansji i połączyć paryski styl z atrakcjami Lazurowego Wybrzeża.

Prowansja to duży region na południu Francji. Są tam i Alpy i Lazurowe Wybrzeże, łagodne wzgórza i strome klify. Przedstawiamy trzy sposoby na mieszkanie w tej okolicy. Oto nasz sposób na wakacje we Francji.

W winnicy: Chateau Colombier

Jeśli Francja, to wino. A jeśli wino, to winnice. W Prowansji można ich popróbować w miejscu, w którym się mieszka. Wystarczy zarezerwować pokój w jednej z wielu winnic. Takich, jak Chateau Colombier. Pobyt w takim miejscu to jeden ze sposobów na bardzo francuskie wakacje we Francji.

Chociaż w nazwie ma zamek, jest raczej farmą. W domu może mieszkać nie więcej niż 16 osób. Można wykupić opcję b&b albo gotować sobie samodzielnie. Cena? Za wynajęcie całości na tydzień trzeba zapłacić (w sezonie letnim) nawet 4,8 tys. euro. Nocleg dla jednej osoby kosztuje w przeliczeniu 40 euro. Indywidualnie można ustalić cenę wynajmu dla mniejszej liczby osób.

Jak się tam dostać? Trzeba wyjechać z Nyons drogą D94 w stronę Les Pilles. Przy restauracji La Charette Bleu należy skręcić w prawo, po kilkudziesięciu metrach, po lewej stornie, będzie Chateau Colombier.

Co można zobaczyć w okolicy? W Nyons warto rzucić okiem na słynny, długi na 43 m Most Rzymski (Le Pont Roman) i odwiedzić zamek (Le Château Féodal) z X i XIII w. W całym regionie dobrze jest rozglądać się dookoła i szukać ścieżek do całodziennych wędrówek.

Miłośnicy malarstwa mogą wybrać się do Montagne Sainte-Victoire. To tę górę malował Paul Cézanne.

Skromniej: L’Oustaou du Luberon

Dla kogo kilka tysięcy euro to za dużo, może wybrać nieco tańszą opcję. Na przykład pobyt w jednym z pensjonatów. Przykładem może być L’Oustaou du Luberon – posiadłość w miejscowości Villelaure, około 30 km na północ od Aix-en-Provence.

Za dwuosobowy apartament typu studio o powierzchni 22 m2 trzeba tu zapłacić w czerwcu  275 euro. Za tydzień. Kto jedzie z dziećmi, może wybrać dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni 68 m2 i zapłacić 480 euro. Jakby nie liczyć, cena za osobę wychodzi około 20 euro, co jest ofertą porównywalną z wieloma polskimi noclegami. Wakacje we Francji wcale nie muszą być drogie.

Jak dojechać do posiadłości? Jadąc z północy autostradą A7 trzeba zjechać na Cavaillon, a następnie kierować się na miejscowość Pertuis. W Villelaure należy kierować się na kemping Air du Temps.

W pobliżu posiadłości znajduje się wiele interesujących miejsc. Można odwiedzić malownicze miasteczko Rognes lub zobaczyć akwedukt z czasów rzymskich w Meyrargues. W tej ostatniej miejscowości jest też ciekawy zamek.

W nieodległym Aix-en-Provence mieszkał przez wiele lat wspomniany wcześniej Cézanne. W miejscowym muzeum oglądać można obrazy takich mistrzów van Dyck, Rembrandt, Degas, Renoir i wielu innych.

W górach: La Zourcière

Prowansja to nie tylko wzgórza nad morzem, ale też góry. W Alpach Nadmorskich znaleźć można ośnieżone szczyty, takie jak Monte Argentera (3 297 m n.p.m.) ale też znacznie niższe pasma Prealp Nicejskich. Ciekawym miejscem do zamieszkania jest liczący 250 lat dom w Berhtemont les Bains.

Park Narodowy Mercantour w Alpach Nadmorskich

Są tam dwa mieszkania, w jednym nocować mogą dwie osoby, w drugim od czterech do pięciu osób. Na miejscu znajduje się kuchnia i pełne wyposażenie. Dookoła – wysokie na ponad 3 tys. m n.p.m. szczyty. Ceny sięgają 30 euro za noc od osoby.

Na farmę można dotrzeć z Nicei. Czas przejazdu to około godziny. Trzeba kierować się na dolinę Vasubie. Można skorzystać z autobusu, który kosztuje 1 euro, jednak jeździ tylko dwa razy dziennie.

W Alpach Nadmorskich należy koniecznie wybrać się do doliny Gordolasque, wyżłobionej w spektakularny sposób przez górską rzekę o tej samej nazwie. W części francuskiej znajduje się Park Narodowy Mercantour, w którym żyją min. kozice, marmoty i gronostaje. Można tam też spotkać muflona. Dość nietypowo, jak na wakacje we Francji.

Kto chce podążać śladem wielkim malarzy, może wybrać się do nadmorskiego Cagnes-sur-Mer, gdzie mieszkał pod koniec życia Renoir. W tej samej miejscowości mieli rezydencje znani literaci amerykańscy, min. Kay Boyle. W Vallauris żył z kolei Pablo Picasso.
———————–
Artykuł sponsorowany
Autorem artykułu jest strona https://anonserek.pl/porno – anonserek