Austriackie regiony narciarskie

0
108
Rate this post

Imponujące alpejskie szczyty, niewielkie górskie miasteczka i tysiące kilometrów profesjonalnych tras zjazdowych. To wszystko, a nawet więcej, czeka na miłośników białego szaleństwa w Austrii, kraju, będącym jednym z najpopularniejszych celów zimowych wyjazdów. A austriackie regiony i ośrodki narciarskie są doskonale przygotowane na przyjęcie gości z najróżniejszych zakątków świata.

Tyrol i Ziemia Salzburska

Tyrol, leżący w zachodniej części Austrii, jest regionem o niepodlegającej wątpliwości światowej sławie. Turyści do swojej dyspozycji mają wiele kilometrów najwyższej jakości nartostrad o zróżnicowanym poziomie trudności. Ponadto, w Tyrolu znajduje się aż pięć z ośmiu austriackich lodowców. Dzięki temu sezon zimowy rozpoczyna się tu wczesną jesienią i kończy późną wiosną, natomiast na niektórych trasach lodowca Hintertux można szusować przez okrągły rok.

Niezwykle kusząca jest także oferta ośrodków usytuowanych w regionie Ziemi Salzburskiej. Na tym terenie znajduje się najwyższy szczyt tego kraju, największe europejskie wodospady oraz najdłuższy lodowiec w Alpach Wschodnich. Narciarze i snowboardziści wypoczywający w regionie Ziemi Salzburskiej mogą cieszyć się malowniczymi trasami zjazdowymi i biegowymi, a w ramach urozmaicenia urlopu mogą odwiedzić Park Narodowy Wysokie Taury, największy obszar chroniony w Europie.

Styria i Karyntia

Planując wyjazd na narty w Austrii warto wziąć pod uwagę również Styrię, słynącą z bogatych tradycji narciarskich, sięgających już XIX wieku. Swoją popularność zawdzięcza też kameralnej atmosferze panującej w ośrodkach, idealnej dla osób podróżujących z dziećmi. Styrię bardzo chętnie wybierają także amatorzy narciarstwa biegowego, a ponadto pasjonaci lotów narciarskich. Poza stokiem na gości czekają rozmaite kompleksy sportowe i liczne restauracje.

Największym atutem Karyntii, regionu leżącego na granicy z Włochami i Słowenią, jest wyjątkowo dobre nasłonecznienie tras. Duża ilość godzin słonecznych w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą sprawia, że niezwykle trudno jest przerwać beztroskie szusowanie. Po intensywnie spędzonym dniu warto skorzystać z relaksującej kąpieli w wodach ze źródeł termalnych, co z pewnością przyniesie ukojenie zmęczonym mięśniom.

Górna i Dolna Austria oraz Vorarlberg

Świetną propozycją dla rodzimych pasjonatów narciarstwa i snowboardu jest region Górnej i Dolnej Austrii, usytuowany zaledwie 500 kilometrów od granicy Polski. To znakomite miejsce również dla rodzin z dziećmi i miłośników zwiedzania. Z kolei Vorarlberg to niewielkie, ale bardzo urozmaicone tereny, na których przygotowano zróżnicowane trasy zjazdowe. Po całodziennym szusowaniu warto skosztować kilku regionalnych specjałów, które niewątpliwie zachwycą podniebienie każdego smakosza.

Poszukiwania idealnej oferty narty 2014 mogą okazać się nie lada wyzwaniem. W samej Austrii, której powierzchnię w ponad 60 procentach zajmują Alpy, spektrum możliwości jest tak szerokie, że podjęcie decyzji o celu podróży z pewnością nie będzie najprostszym zadaniem. Jednak niezależnie od dokonanego wyboru będziemy mogli cieszyć się profesjonalnymi trasami i cudowną atmosferą, będącymi spełnieniem zimowych marzeń każdego narciarza i snowboardzisty.