Chorwacja

0
62
4/5 - (1 vote)

Dalmatyńskie wybrzeże. Ciepło, czysto, przyjemnie. Idealne miejsce, aby odpocząć, a także podziwiać piękno przyrody. Popularną formą tamtejszej aktywności jest żegluga. Choć nie jest to może idealne pod względem warunków miejsce, bo na Adriatyku zawsze prawie wieje: albo jest flauta, albo duje. Mimo to jednak warto skorzystać z tej formy odpoczynku, bo jest tam po prostu pięknie.

Wzdłuż wybrzeża, które ma ok. 400 km. długości porozrzucanych jest ok. 1000 wysepek, które de facto przyciągają do siebie niezliczone rzesze fanów nurkowania, plażowania czy po prostu poszukiwanie przygód. Są one też niejako zabezpieczeniem dla żeglarzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na łajbie, gdyż płynąc z jednej wysepki na drugą nie traci się nigdy kontaktu wzrokowego z lądem.

Wycieczka żaglówką pozwoli nam ponadto zajrzeć na wiele wysp, które oferują turystom atrakcje wszelkiego rodzaju. Jesli będziemy wytrwali uda się nam może odnaleźć wysepkę, która nie jest zaludniona, a to przecież idealne miejsce, aby poleżeć w ciszy na czystej plaży.

Źródło: https://www.izagotuje.pl/chlebek-ziolowy.html