Coimbra

0
39
Rate this post

Portugalia to nie tylko zielona Madera czy przyciągające tłumy turystów piękne, słoneczne plaże. To także miejsca przepełnione duchem historii, których odwiedzenie nie polega na biernym odpoczynku, ale na aktywnym poznawaniu przeszłości, obserwowaniu miejscowych zwyczajów, próbie zrozumienia życia mieszkańców.
Jednym z takich miejsc jest Coimbra. Jest to niewątpliwie miejsce historyczne. Wywodzi się z niego aż sześciu monarchów portugalskich. Jednak to nie jedyna jego wyjątkowa cecha. Na tamtejszym wzgórzu Velha Alta znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie, którego początki sięgają XIII wieku. Chcąc nie chcąc jest to więc miasto studenckie, a co z tym się wiąże ma swoją specyficzną atmosferę. Jeśli odwiedzimy tą miejscowość w maju będziemy mogli wziąć udział w święcie Palenia Wstążek, tj. momencie zakończenia przez żaków nauki i rozpoczęcia wakacji. Noc szalonej zabawy ogarnia wtedy całe miasto.
Oprócz wspomnianych atrakcji Coimbra ma do zaoferowania całą masę zabytków. Przepiękna architektura jest szczególnie skupiona w sercu miasteczka, na starówce. Stare kamieniczki i eleganckie sklepiki zaspokoją najbardziej wymagające gusta. A na zakończenie spacer po ogromnym Ogrodzie Botanicznym, który zapewni nam relaks i spokój.