Ciechocinek

0
37
Rate this post

Ciechocinek jest chyba znany, a przynajmniej kojarzony przez wszystkim. Najlepsze wczasy są ponoć właśnie tam. Nie stanowią jednak o tym jakieś walory historyczne czy architektoniczne miasta. Ciechocinek to przede wszystkim sanatorium.

Obecnie Ciechocinek znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, w dolinie Wisły. Podstawą istnienia i funkcjonowania miejscowości jest biznes uzdrowiskowy, bo chyba śmiało można tak to nazwać. Mnóstwo sanatoriów, ośrodków wypoczynkowych czy pijalni wód, a wszystko to oparte o właściwości lecznicze tamtejszych źródeł. Wody są bowiem bogate brom, jod czy żelazo. DO tego zaliczyć należy wykwalifikowaną kadrę i już mamy całość, która jest potrzebna do leczenia urazów narządu ruchu czy chorób reumatycznych. Wszystko to w otoczeniu zieleni, która została bardzo estetycznie zaprojektowana przez Hipolita Cybulskiego.

Cuda po polsku

Są takie miejsca w naszym kraju, które zasługują na miano prawdziwych cudów. Ich zobaczenie można uznać za swój obowiązek zanim zechcemy wybrać się zagraniczne wojaże. A co zaliczamy do tych cudów?

Jednym z cudów Polski, który został wybrany przez internautów jest pasmo Karkonoszy z najwyższym szczytem, Śnieżką. Kolejnym miejscem są ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. Jest to największy obszar wydmowy w naszym kraju. Ponieważ wydmy znajdują się blisko lasów i jezior tworzą prawdziwie niezapomniane widoki. Kolejne miejsce zajmuje Zamość. Wyjątkowe miast, o wyjątkowej renesansowej starówce. Perła wśród architektury. 7% głosów zyskał Białowieski Park Narodowy, w którym turyści mogą zobaczyć żubry oraz obszar ścisłej ochrony środowiska Orłówka. Wymienione miejsca są przepiękne i naprawdę warte odwiedzenia. Szczególnie, że wybranie się do nich nie kosztuje wiele, a może sprawić przyjemność większą niż najdroższa wycieczka.