Jak wybrać dobry hotel na wakacyjny wyjazd?

0
30
Rate this post

Udane wakacje zależą nie tylko od dobrej pogody, cudownych krajobrazów i pięknej miejscowości wypoczynkowej. Równie ważny jest hotel czy też kwatera, w której przyjdzie nam spędzać czas podczas urlopu. Jak wybrać dobry hotel i na co zwracać przy tym uwagę?

 

Niezależnie od tego czy decydujemy się na wczasy zorganizowane w całości przez biuro podróży, czy też organizujemy urlop we własnym zakresie, mamy wpływ na to, jaki hotel zostanie przez nas wybrany. Nie decydujemy się więc pochopnie na jakiś hotel, najpierw sprawdźmy jego umiejscowienie, wyposażenie oraz przeczytajmy opinie o nim.

Standard hotelu

O wyborze hotelu często, oprócz ceny, decyduje jego standard. Bardzo popularnymi są hotele, które mają 3
i 4 gwiazdki. Wybierając standard, porównajmy ceny – może się bowiem okazać, że za stosunkowo niewielką opłatą możemy dostać pokój w hotelu o wyższym standardzie. Jednocześnie nie oczekujmy luksusu w hotelu klasy turystycznej.

Lokalizacja hotelu

Jeżeli zdecydowaliśmy, jakiej klasy hotel nas interesuje, teraz czas na wybór jego lokalizacji: czy chcemy, aby był on blisko plaży i morza, czy jednak ważniejsze jest dla nas, aby był usytuowany blisko centrum. Dobra lokalizacja pozwala przede wszystkim zaoszczędzić nam czas. Sprawdzajmy więc również połączenia komunikacyjne hotelu z innymi punktami miasta i regionu.

Wyposażenie hotelu i infrastruktura

Zapoznajmy się dokładnie z pełną ofertą danego hotelu i sprawdźmy, czy posiada on udogodnienia, na których nam zależy, np.:

– czy istnieje możliwość wykupienia posiłków i w jakiej postaci,
– czy hotel posiada basen,
– czy są na jego terenie restauracje, bary, SPA i inne obiekty rekreacyjne,
– czy hotel posiada parking dla gości.

Ważne jest także wyposażenie samego pokoju. Warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

– klimatyzacja,
– zmiana pościeli,
– łazienka w pokoju,
– telewizor i darmowe wi-fi,
– aneks kuchenny.

Hotel przyjazny dzieciom

Jeżeli na wakacje wybieramy się z dziećmi, musimy sprawdzić, czy hotel przystosowany jest dla najmłodszych. Warto zwrócić uwagę m.in. na to, czy hotel przystosowany jest dla wózków i czy wejście do hotelu nie mieści się bezpośrednio przy ruchliwej ulicy, na którą mogłoby wybiec dziecko.

Poszukajmy, czy hotel oferuje pakiety rodzinnych wypoczynków, czy przewidziane są zniżki na pobyt dziecka, jakie jest przygotowane miejsce do spania dla dziecka, czy hotel przewiduje udogodnienia dla niemowląt, czy w czasie wakacje organizowane są animacje dla dzieci lub czy przy hotelu znajduje się plac zabaw.

Opinie klientów

Fora internetowe to prawdziwa skarbnica wiedzy dla osób, które wybierają się na wakacje. Zapoznajmy się więc z opiniami klientów, którzy polecają dane hotele. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy ocenia hotel według własnych standardów. To, co dla jednego klienta jest na wysokim poziomie, dla kogoś innego może być standardem.

Wybierajmy więc z głową i ostrożnie podchodźmy do opinii w internecie. W razie wątpliwości kontaktujmy się bezpośrednio z hotelem lub konsultantami z biura podróży, które oferuje wakacje w danym kompleksie.