Zanim pojedziesz do Paryża

0
267
Rate this post

Paryż, bez względu na to, jaki rodzaj wycieczki po Europie planujemy, zazwyczaj jest na naszych listach miejsc do odwiedzenia. Ponieważ miasto sprawia turystom nieco kłopotu, wymaga czasu, by je poznać i swobodnie się po nim poruszać, przygotowaliśmy listę 7 najważniejszych porad, które zdecydowanie ułatwią pobyt w mieście miłości.

7. Gdzie znaleźć bary, w których z łatwością się porozumiesz

Ukryte, odbiegające od miejskiego mainstreamu, z doskonałymi drinkami czyli bary-perełki dzisiejszego Paryża. Jednym z nich jest Moonshiner (5, rue Sedaine). By odnaleźć sekretne przejście do baru, należy wejść do cieszącej się dużą popularnością pizzerii Da Vito. Tam, za kolejnymi drzwiami kryje się właśnie miejsce, którego szukasz.

6. Kiedy wybrać się na zwiedzanie wieży Eiffla

Jeśli tylko jest to możliwe, zaopatrzeni w koc, sery i butelkę dobrego francuskiego wina, wybierzcie się w słoneczne popołudnie na spotkanie z wieżą Eiffla. Tym sposobem dacie sobie szansę na podziwianie budowli o zachodzie słońca, a po zmroku będziecie świadkami, jak rozświetla się tysiącami świateł.

5. Tygodniowy bilet na komunikację to oszczędność pokaźnej sumy

Poruszanie się po mieście może być zdecydowanie kosztowne. Jeśli pobyt w Paryżu zaplanowany jest na więcej niż 4 dni, zdecydowanie warto kupić tygodniowy bilet na metro. Taki bilet można kupić zarówno na lotnisku, jak i na większości dworców. Mówiący po angielsku sprzedawcy pomagają w zakupie.

 

4. Katedra Notre Dame – tylko rano, by mieć ją (prawie) wyłącznie dla siebie

Dobrze wiemy, że wczesne wstawanie podczas wakacji i urlopu nie należy do przyjemności, ale możliwość zwiedzenia katedry Notre Dame bez kolejek i tłumów, warte jest tego poświęcenia!

3. Wypożycz rower i zwiedzaj Wersal

Najlepszym miejscem na wypożyczenie roweru jest Phebus mieszczące się obok stacji kolejowej Versailles Chantiers. Koszt to 2 euro za godzinę – taniej niż wypożyczenie roweru przy samym pałacu.

2. Poświęć czas i wybierz się na miejskie targowiska

Paryskie targowiska to miejsca legendy. Marche des Enfants Rouge to targ, który szczególnie warto odwiedzić. Jeśli to możliwe, najlepiej zajrzeć tam w sobotę, kiedy poza świetnym jedzeniem i cudowną miejską atmosferą, rozstawiają się również sprzedawcy staroci. Idealne miejsce, by poszukać nietuzinkowej pamiątki z Paryża.

 

1. Przygotuj się na wyjątkowe obcowanie ze sztuką

Nawet jeśli nie należysz do fanów sztuki, w końcu jesteś w Paryżu, a wizyta w mieście bez odwiedzenia Luwru, Muzeum Orsay, centrum Pompidou czy paryskich katakumb po prostu nie będzie tym samym. Stanąć oko w oko z Mona Lisą – bezcenne!

O czymś zapomnieliśmy? Może jest coś, co warto dodać do naszej list? Podzielcie się swoimi wrażeniami z pobytu w mieście miłości, albo już dziś podejmijcie decyzję, by wybrać się na wycieczkę do Paryża.