DUBLIN ? STOLICA

0
81
5/5 - (1 vote)

Dublin przedzielony jest rzeką na dwie zdecydowanie różniące się części: południową, czyli, SOUTHSIDE, która jest zamożniejszą i bardziej nowoczesną i północną, czyli: NORTHSIDE. Miasto jest głównym ośrodkiem zarówno administracyjnym, kulturalnym, ekonomicznym jak i przemysłowym tego pięknego kraju.
Dublin posiada także port morski, który łączy się kanałami z rzeką Shannon a także nowoczesny port lotniczy.
Po mieście najlepiej poruszać się komunikacją miejską (istnieje tu prawie 160 dziennych linii autobusowych i 18 linii nocnych); autobusy widać wszędzie i jeżdżą często i wszędzie. Istnieje także kolej podmiejska DART, która na razie składa się z jednej linii łączącej Howth i Malahide z Bray i Greystones (planowana jest budowa tunelu pod centrum miasta). Druga kolej podmiejska COMMUTER składa się z czterech linii:
1. Z Pearse Street Stadion w Dublinie do Droghedy;
2. Z Connolly Stadion w Dublinie do Longford
3. Z Heuston Stadion w Dublinie do Kildare
4. Z Connolly Stadion w Dublinie do Gorey.
W 2001 roku zostały oddane do użytku dwie linie tramwajowe. Następne linie tramwajowe są rozbudowywane.
Ulice Dublina, (jeśli chodzi o ludzi) są bardzo różnorodne: widać tutaj ludzi o najróżniejszym odcieniu skóry i ubiorze; obok siebie można zobaczyć dziewczynę ubraną w mini spódniczkę i bluzkę na ramiączkach a obok chłopaka w czapce, szaliku i rękawiczkach?muzułmankę w dżinsach, ale z zakręconą głową i Afrykańczyka w kolorowej długiej szacie?stanowczo wyspa nie jest odizolowana od świata i jego wpływów?

Źródło: https://matkawberku.pl/moda-w-mediolanie-wizyta-w-najbardziej-prestizowych-dzielnicach-i-sklepach-mody