Nowości:

Wakacje Hiszpania – Barcelona

Wakacje Hiszpania – Barcelona

Hiszpania to kraj bogatej kultury i bujnej historii. Jadąc na wczasy do Hiszpanii lub na wycieczkę objazdową trudno w tydzień lub dwa dotrzeć do wszystkich ciekawych zakątków tego kraju.

Zatem wyjeżdżając na wczasy do Hiszpanii, szczególnie, gdy jedziesz po raz pierwszy na Półwysep Iberyjski, musisz wiedzieć, co rzeczywiście warto odwiedzić, a z czym można się wstrzymać do na przykład następnych wakacji.

Numerem jeden, niepodważalnym miastem legendą, w pierwszej kolejności kojarzonym z Hiszpanią, niemal symbolem Hiszpanii jest stolica Katalonii, osławiona Barcelona. Nazywana miastem Gaudiego z uwagi na dzieła, które tworzył mieszkając w Barcelonie, pełna niesamowitych zabytków i pomników historii oraz kultury, z imponująca ciągle jeszcze budowaną i nieskończoną katedrą Sagrada Familia, która jest w dużej mierze dziełem właśnie Gaudiego.

Barcelona to ponadto malownicze wzgórze Montjuic, wspaniały ogromny park Guell, a w nim cytadela, świątynia sportu – jedne z najpiękniejszych obiektów sportowych świata, czyli stadion olimpijski Camp Nou. Ponadto w Barcelonie: fontanny tańczące, starówka Barrio Gotico, nowoczesna dzielnica Marina, nowoczesne centra handlowe, galerie, muzea, restauracje i butiki. To wszystko w jednym miejscu, w Barcelonie, mieście wiecznej zabawy, w którym spędzić można kilkanaście dni, a i tak wyjeżdżać będziemy z niedosytem.