Wczasy w Hiszpanii na kempingu

0
48
Rate this post

Jeśli wybierasz kamping jako formę noclegów w Hiszpanii podczas wakacyjnego urlopu to staraj się znaleźć jakiś mały sensowny kamping.

Duże kampingi w Hiszpanii nie cieszą się zbyt dobra renomą. Wakacje w takim miejscu mogą być dość uciążliwe. Miej to na uwadze wybierając kamping na wczasy w Hiszpanii.

Jeżeli masz już upatrzony jakiś nieduży kamping czy to przez internet czy z biura podróży, koniecznie sprawdź czy jest on zarejestrowany. Jeżeli tak to jest duża szansa, że będzie to niedrogi a zarazem przyjazny kamping w sam raz na Twoje wymarzone wakacje w Hiszpanii.

Jeżeli nie jesteś w stanie zarezerwować sobie miejsca na kampingu będąc w Polsce pozostaje Ci szukanie na miejscu. W tym celu zaraz po przekroczeniu granicy hiszpańskiej koniecznie znajdź jakieś biuro informacji turystycznej. W takim miejscu powinieneś otrzymać interesujące Cię informacje i namiary na najbliższe lub zlokalizowane w konkretnym regionie Hiszpanii kampingi. Najprawdopodobniej w biurze informacji turystycznej dostaniesz po prostu plan Hiszpanii z naniesionymi na nią zarejestrowanymi kampingami tzw. Mapa de Campingos. Hiszpania dysponuje bazą około 1200 kampingów z czego ponad połowa usytuowana jest bezpośrednio nad morzem.

Wybierając kamping unikaj tych największych. Są jak supermarkety, w których liczy się wielkość a nie jakość.

Z uwagi na dziesięcioprocentową zniżkę na opłaty na kampingach warto wyrobić sobie Międzynarodową Kartę Kempingową.

Jeżeli wybierzesz kemping zarejestrowanym, będziesz miał pewność co do pewnego podstawowego standardu. W przypadku kempingu zarejestrowanego możesz śmiało liczyć na takie wyposażenie jak natryski, woda i prąd. Niektóre kempingi oferują również swoim klientom lodówki.

Na kempingu w Hiszpanii praktycznie zawsze znajdziemy jakieś miejsce. Nie ma z tym problemu. Jedynie wyjątkiem mogą być najbardziej zadbane kempingi znajdujące się blisko morza, zacienione z bogatym wyposażeniem. Przyjętym ogólnie zwyczajem w Hiszpanii jest to, że jeżeli z jakiś powodów na kempingu nie ma miejsca, to klient rozbija się przed kempingiem. Obowiązują w tym momencie jednak pewne zasady. Mianowicie miejsce biwakowania nie może być oddalone mniej niż 1 km od najbliższego kempingu lub pola namiotowego.

Grupa osób w ten sposób nocująca nie może liczyć więcej niż 10 osób. Nie wolno rozbijać namiotów w miastach. Będąc w rejonie nadmorskim trzeba się upewnić czy nie znajdujemy się w rejonie niedozwolonym do rozbicia namiotu. W rejonie Gibraltaru jest całkowity zakaz rozbijania namiotów. W Madrycie kemping lub pole namiotowe nie może znajdować się bliżej niż 7km od granicy miasta.