Wielka Brytania – 5 miast, 5 ciekawostek

0
110
Rate this post

Do Wielkiej Brytanii latamy chętnie i często – ale jak dobrze tak naprawdę znamy ten kraj? Dziś piszemy o pięciu miastach Wielkiej Brytanii oraz zdradzamy ich sekrety. Sprawdź, czy wiedziałeś o wszystkich!
1. Dublin

Dublin to ojczyzna Guinnessa – ciemnego piwa o słodko-gorzkim smaku. Podobno każdego dnia na świecie wypijanych jest 10 milionów szklanek tego trunku! Dublin to także miasto rodzinne George’a Shawa – jedynego zdobywcy zarówno Oscara, jak i Nagrody Nobla.

2. Edynburg

W Edynburgu urodził się Arthur Conan Doyle, autor książek o Sherlocku Holmesie. To również tutaj powstała pierwsza część sagi o Harrym Potterze – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Nic dziwnego, że Edynburg w 2004 r. otrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO.

3. Liverpool

Liverpool jest miastem świetnie znanym wszystkim fanom zespołu The Beatles. To właśnie tutaj, w klubie The Cavern, muzycy spotkali swojego pierwszego menedżera, Briana Epsteina. Dziś w Liverpoolu bardzo popularne są wycieczki śladami beatlesów.

4. Londyn

Najsłynniejszy londyński zegar, Big Ben, przetrwał naloty bombowe w trakcie drugiej wojny światowej, jednak w 1949 roku poddał się… szpakom. Stado tych ptaków usiadło na minutowej wskazówce zegara, opóźniając ją o ponad 4 minuty.

5. Manchester

Manchester jest prawdziwym rajem dla smakoszy. Choć w całym mieście nie mieszka nawet pół miliona osób, to w samej dzielnicy Rusholme znajdziemy tutaj ponad dwa tysiące restauracji! Oczywiście w wielu z nich można oglądać mecze Manchesteru United.