Na Cyprze

0
34
Rate this post

Zimowe dni za oknami domów. Nie wszyscy to lubią. Z sondaży wynika, że aż 60% Polaków nie jest zadowolonych z przyjścia zimy. Najchętniej wybraliby się w jakieś ciepłe miejsce. Takim miejscem jest właśnie Cypr.

Położony zaledwie 3 godziny lotem od naszej stolicy kusi ciepłymi plażami położonymi nad krystalicznie czystą wodą. Właściwie to właśnie teraz jest najlepszy okres by się tam wybrać. Temperatury nie są mocno wysokie, nie ma zbyt wielu turystów, a w związku z tym ceny hoteli również są niższe. A pobyt tam to prawdziwy odpoczynek. Jedną z atrakcji mogą być odwiedziny półwyspu Akamas, który jest uważany za krystalicznie czysty i dziki obszar. Puste, piaszczyste plaże i płynące w jarach strumienie zachwycą z pewnością każdego i dadzą wytchnienie zmęczonemu ciału i duszy.

Balaton

W południowo-zachodnich Węgrzech położone jest jedno z najbardziej znanych jezior w Europie. Na Nizinie Panońskiej leży Balaton. 80 km od stolicy Węgier, ocienione od południa drzewami Lasu Bakońskiego.

Balaton jest naturalnym jeziorem, które powstało za sprawą ruchów tektonicznych. Ze względu na swoją małą głębokość (najgłębsze miejsce ma tylko 12 m.) woda w jeziorze jest dosyć ciepła, co zdecydowanie poprawia jej atrakcyjność. Sezon trwa od początku czerwca do końca sierpnia. Oprócz tradycyjnego odpoczynku nad wodą, na Balatonie można też pożeglować czy połowić ryby. Dla osób, które lubią spędzać czas bardziej aktywnie atrakcje w postaci zwiedzania oferują położone nad jeziorem miejscowości. Oprócz licznych, rozsianych nad brzegiem winnic, szczególnie ciekawy jest półwysep Tihany,który jest w całości zaliczany do obiektu historycznego. Mieści się na nim m. in. opactwo benedyktyńskie z XI wieku.