Niezapomniany weekend za pół darmo

0
66
Rate this post

Tanie linie lotnicze to możliwość podróży po całej Europie przy niewielkim wydatku. Ceny na ich bilety są w zasięgu portfela każdego przeciętnie zarabiającego człowieka, dzięki czemu w każdej chwili możne dostać się on do wybranego rejonu. Można zatem zafundować sobie niezapomniany weekend w Rzymie czy Paryżu i nie rujnować w tym celu domowego budżetu.

Jak jechać na weekend?

Takie wyjazdy weekendowe można zorganizować sobie samodzielnie. Wystarczy kupić tanie bilety lotnicze i gotowe. Jednak przed wylotem trzeba znaleźć sobie samodzielnie hotel czy inne miejsce na nocleg na miejscu. Jest to dość czasochłonne zajęcie, dlatego też lepiej zdecydować się na wyjazd, w którym kupuje się bilety lotnicze wraz z noclegiem. Takie pakiety oferuje wiele wyspecjalizowanych serwisów internetowych, dzięki czemu człowiek nie musi tracić czasu na samodzielne wyszukiwanie hotelu. Oczywiście nie muszą być to tylko wyjazdy weekendowe – oferty takie obejmują wszystkie dni tygodnia.

Gdzie kupić podróż?

W sieci można znaleźć wiele portali oferujących tanie bilety lotnicze do każdego zakątka Europy. Warto jednak znaleźć taki, który oprócz samych biletów sprzedaje również wspomniane wycieczki city break. Dzięki temu ma się załatwione dwie rzeczy za jednym zamachem. Jeden z najbardziej polecanych serwisów tego typu to wyjazdy-weekendowe.pl. Warto pamiętać, że wyprawy tego typu obsługują tanie linie lotnicze. Samoloty takich przewoźników lądują zazwyczaj na mniejszych lotniskach przy mieście docelowym, np. London Luton, a nie Standsted. Są one oddalone nawet do kilkudziesięciu kilometrów id centrów miast. Aby dotrzeć do nich, należy skorzystać z komunikacji podmiejskiej. Inna charakterystyczna cecha, jaką mają tanie bilety lotnicze, to brak podziału na klasę ekonomiczną i biznesową – wszyscy lecą na tym samym pokładzie.

Jak się przygotować?

W internecie można znaleźć mnóstwo przewodników dotyczących miast docelowych podróży. Są one poświęcone zarówno znanym zabytkom, jak i też bardziej rozrywkowym atrakcjom. Wiele darmowych przewodników jest do pobrania za darmo, co pozwala zabrać je ze sobą na telefonie czy tablecie. Oczywiście nic też nie stoi na przeszkodzie, aby na miejscu łączyć się z siecią przez hotspoty i korzystać z ich online. Dobrze jednak skorzystać z tego jeszcze przed podróżą, aby zaplanować sobie niezapomniany pobyt na miejscu. Dzięki temu przeżyje się niezapomniany weekend za pół darmo. Warto również korzystać z promocji pojawiających się na wzmiankowanych portalach – czasami pojawiają się oferty typu „last minute”, dzięki którym można polecieć jeszcze taniej. Aby ich nie przegapić, warto odwiedzać strony tego typu codziennie lub też zapisać się do ich newsettlerów. Dzięki temu tanie wyjazdy weekendowe będą jeszcze tańsze !