Minorka? pogoda i temperatury

0
45
podroze
Rate this post

Wyjeżdżając na wczasy do Hiszpanii na Minorkę spodziewamy się stuprocentowej pogody. I tutaj trudno się rozczarować. Pogoda na Minorce jest gwarantowana.

100% pogody – wczasy Minorka? taki slogan reklamowych mogłoby mieć każde biuro podróży serwujące wycieczki do Hiszpanii i posiadające w swojej ofercie propozycję wczasy Minorka?.

Na Minorce w sezonie letnim deszcz praktycznie nigdy nie pada. Pogoda na Minorce jest prawie tak pewna jak śmierć i podatki. Słońce praży cały dzień tak, że należy sobie zorganizować oprócz leżakowania na plażach również jakąś aktywna formę wypoczynku. Siesta w godzinach południowych absolutnie zalecana.

Szczyt sezonu na Minorce jest niezwykle długi w porównaniu na przykład do wybrzeża Bałtyku. Już od maja mamy na Minorce praktycznie lato w pełni. Temperatury średnie wahają się wtedy w okolicach 25 stopni Celsjusza. Następnie wraz z kolejnymi miesiącami wzrastają osiągając apogeum na przełomie lipca i sierpnia, gdzie średnia temperatur w ciągu dnia przekracza nierzadko 30 stopni Celsjusza, co dla niektórych osób może być uciążliwe. Dlatego też warto wziąć pod uwagę spodziewane temperatury przy planowaniu wczasów na Minorce.

Po sezonie letnim pogoda na Minorce daje trochę odetchnąć. Temperatury spadają znowu do 25 stopni w okolicach października. Dla osób którym nie zależy na ekstremalnie piekącym słońcu można z pewnością polecić właśnie ten miesiąc na wybranie się na wczasy na Minorkę ponieważ oferty będą znacznie atrakcyjniejsze jeśli chodzi o ceny.