Lloret de Mar turystycznym rajem w gorącej Hiszpanii

0
37
Rate this post

Hiszpania to wakacyjna stolica Europy. Polacy coraz chętniej sprawdzają oferty biur podróży planując wymarzony urlop.

Niestety, ze względu na ostrzeżenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz politycznych zawirowań regiony dotychczas najpopularniejsze i de facto najtańsze odchodzą w zapomnienie. To chociażby Egipt czy Turcja – państwa z wysokim wskaźnikiem niepokoju społecznego wywołanego głównie sporami religijnymi. Lloret de Mar na Costa Brava w Hiszpanii to lokalizacja godna polecenia osobom dotychczas niezdecydowanym.

Miejsce zabawy i niezliczonych turystycznych atrakcji

Cechą charakterystyczną Lloret de Mar jest całonocne życie w blasku dyskotekowych neonów, które kończy się zwykle na czystej plaży, gdzie też zdarzają się wydarzenia artystyczne, imprezy otwarte. W okolicy turyści znajdą ogrom miejsc do plażowania. Co interesujące, nowoczesne zabawy łączą się tu nawet z XV-wieczną architekturą.

Najlepsza lokalizacja dla ludzi spragnionych wielokulturowego towarzystwa

Lloret de Mar to zdecydowanie miejsce dla ludzi aktywnych, młodzieży, singli. Rodziny mogą korzystać z niewielkich zatok zlokalizowanych w oddaleniu od największych, stosunkowo hałaśliwych plaż. Na większości znanych portali turystycznych i w porównywarkach ofert hoteli Lloret de Mar wypada świetnie. Ocena waha się od ośmiu do dziecięciu punktów. Poza tym na Costa Brava istnieje ponad dwieście placówek noclegowych wysokiej klasy, dlatego wybór nie stanowi problemu. Temperatury przez większość roku utrzymują się na stałym, letnim poziomie, więc wyjechać możesz w dowolnej chwili.

Cały świat odwiedza Lloret de Mar

W najlepszym punkcie sezonu Lloret de Mar odwiedzają setki tysięcy turystów z różnych państw świata. Multikulturowy wypoczynek wydaje się świetną przygodą. W pewnym sensie taki profil ukształtował się przez piratów z Tossa de Mar, którzy w roku 1409 założyli kurort. Klimat dobrej zabawy ciągnie się zatem wiekami.

Co można robić na Lloret de Mar?

  • Odwiedzić kasyno;
  • Poczuć życie nocne z udziałem światowej klasy artystów muzyki elektronicznej;
  • Nurkować w skalistych zatokach;
  • Poznać wodny park rozrywki Water World;
  • Skoczyć na bungee;
  • Obserwować walki byków na profesjonalnie wystosowanej arenie.

Do podjęcia ostatecznej decyzji wyjazdowej zachęci Cię obejrzenie kilku nagrań z charakteryzowanej lokalizacji. Baw się dobrze. Hiszpania czeka!