Kuba – wyspa jak wulkan gorąca!

0
122
Rate this post

Pogoda w Polsce niestety nas nie rozpieszcza. Może zatem warto pomyśleć o wyprawie do ciepłego i słonecznego miejsca, jakim z pewnością jest Kuba? Jeżeli nie jesteście przekonani, zobaczcie czym może Was zaskoczyć i zachwycić ta wyspa.

Cayo Largo del Sur

Cayo Largo jest niewielką wyspą należącą do Kuby. Wiele osób wybiera ją jako miejsce swojego odpoczynku nie tylko ze względu na piękną pogodę, ale również z powodu iguan. Spotkanie oko w oko z tymi niezwykłymi, łagodnymi gadami, jest niezapomnianym przeżyciem.

Hawana

Hawana, stolica Kuby, co roku przyciąga ponad milion turystów. Kiedyś zakochał się w niej Hemingway, który mieszkał tutaj ponad 20 lat. Hawanę powinien obowiązkowo odwiedzić każdy amator cygar, a także gorącej rumby, którą potrafią tańczyć tutaj wszyscy.

Playa Sirena

Playa Sirena na kubańskiej wyspie Cayo Largo wyróżnia się przede wszystkim ciszą i spokojem. W promieniu kilometra nie znajdziemy tutaj żadnego hotelu. Nie ma tu również dużych fal, dlatego beztroskiego wypoczynku nie zakłócą nawet windsurferzy.

Trinidad

Miasto Trinidad de Cuba niegdyś było ośrodkiem handlu cukrem, dziś można kupić tutaj piękne wyroby koronkarskie. Zadbaną starówkę warto obejrzeć z zabytkowej wieży. Ciekawy jest tutejszy zwyczaj zawieszania przed drzwiami wejściowymi klatek z kanarkami.

Valle de Viñales

Na terenie doliny Valle de Viñales tytoń uprawiany jest niemal od zawsze. Niedaleko pól uprawnych znajduje się Mural de la Prehistoria – ogromne malowidło naskalne, wykonane z inicjatywy Fidela Castro. Przedstawia ono historię ewolucji człowieka.