Wakacje, kiedy tylko chcesz!

0
69
Rate this post

Jeśli ma się kilkaset złotych w zapasie, jest to wystarczająca kwota na parodniowe wakacje. Oczywiście nie będą to wakacje na drugim końcu świata, pobyt w luksusowym SPA czy też pobyt w bardzo drogim hotelu. Jednak jeśli chce się zwiedzać aktywnie i w taki sposób, jak lubi, wówczas spokojnie da się zwiedzić wybrany rejon Europy i spędzać noce w trzygwiazdkowym hotelu. W jaki sposób?

Klucz do tanich podróży – tani przewoźnik

Kluczem do tanich wakacji są tanie loty. Mają liczne zalety, z których warto wymienić po pierwsze niski koszt, a po drugie – krótki czas dotarcia na miejsce. O ile podróż autokarem to wydatek kilkuset złotych i jazda co najmniej parogodzinna, o tyle lot samolotem wynieść może nawet mniej niż sto złotych, a czas dotarcia na miejsca waha się pomiędzy 2-3 godzinami. Kupując bilety lotnicze zapewniamy sobie nie tylko błyskawiczne dotarcie na miejsce, ale również oszczędność kosztów, dzięki czemu mamy więcej pieniędzy do wydania ich podczas wyprawy. Tanie linie lotnicze kursują z niemal wszystkich polskich lotnisk, można więc znaleźć rejs z najbliżej położonego i wygodnie udać się na wakacje.

Gdzie zatrzymać się na miejscu?

Same bilety lotnicze nie gwarantują niczego na miejscu, więc turysta indywidualny musi znaleźć sobie nocleg. Oczywiście może poszukać go przez internet, jeśli jednak nie ma czasu bądź ochoty zająć się osobiście tą sprawą, można skorzystać z oferty serwisów takich jak Fru.pl. Oferują one nabycie pakietu, na który składają się bilety lotnicze na tanie loty w obie strony, a także wykupiony nocleg na cały czas pobytu w miejscu docelowym. Nocleg takie to zwykle hotel w 3-gwiazdkowym standardzie.

Dokąd można lecieć?

Tani przewoźnicy obsługują wszystkie rejony Europy, dlatego też każdy może wybrać się tam, gdzie lubi. Może być to ciepłe południe, gdzie kuszą plaże Grecji, Malty i Cypru, pełne zabytków Włochy i Hiszpania, a także romatyczna Francja. Na liście rejsów można odnaleźć dużo połączeń z Wielką Brytanią i Irlandią, a także krajami skandynawskimi.

Jaki budżet przygotować?

Ile należy zabrać ze sobą pieniędzy, uzależnione jest to od tego, gdzie się udajemy i jak mamy zamiar spędzać czas. Osoby preferujące relaks będą z pewnością potrzebować mniejszych środków niż ktoś, kto ma zamiar dużo zwiedzać. Internet pozwala sprawdzić wszelkie ceny na miejscu, takie jak koszty wejściówek, wyżywienie, opłaty za przejazdy, itp. Można także znaleźć mnóstwo stron, na których znajdują się godne polecenia miejsca do zobaczenia. Takie porady udzielane są przez turystów innym turystom i warto uwzględnić je, układając sobie plan pobytu na miejscu.