Najlepsze hotele w Bułgarii

0
61
Rate this post

Długie, szerokie i piaszczyste plaże z tysiącami parasoli to charakterystyczna cecha Bułgarii. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat w Bułgarii powstała całkowicie nowa infrastruktura turystyczna. Nowoczesne, piękne hotele, niezliczone restauracje, bary i tawerny co roku obsługują coraz większą liczbę turystów. W kwestiach letniego wypoczynku krajom śródziemnomorskim rośnie konkurencja. I choć przychody gospodarki bułgarskiej pochodzące właśnie z turystyki nie dorównują tym, które osiąga Chorwacja czy Włochy, Bułgaria stale pnie się do góry i zdobywa popularność. Wybór hoteli jest ogromny. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych z nich

 

Grifid Hotel Metropol

Od lat 60-tych ubiegłego stulecia Złote Piaski to najsłynniejszy kurort Bułgarii. Jednym z ciekawszych hoteli jest Hotel Metropol. Położony bezpośrednio przy plaży, od której dzieli go tylko nadmorska promenada, hotel emanuje komfortem i elegancją. Wszystkie pokoje zostały wyremontowane w 2013 roku i każdy z nich ma wspaniały widok na morze. Do dyspozycji gości są dwie restauracje serwujące dania kuchni bułgarskiej, azjatyckiej i włoskiej. Dwa hotelowe baseny i siłownia zapewniają idealne warunki dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Hotel Marina Royal Palace

40 km na południe od Burgas, w miejscowości Duni, znajduje się Hotel Marina Royal. Utrzymana w stylu secesyjnym bryła budynku niezwykle atrakcyjnie prezentuje się na tle nadmorskiej zieleni. Nowoczesne, komfortowe wnętrza zapewniają gościom wspaniały wypoczynek. Hotel mieści się tuż przy piaszczystej plaży. Turyści mogą korzystać z programu rozrywkowego, organizowanego 6 razy w tygodni, a dzieci mają zapewnioną opiekę w formie programów animacyjnych prowadzonych w mini klubie. Potrawy serwowane przez hotelowe restauracje smakują wyśmienicie, szczególnie gdy podawane są na tarasie z widokiem na morze.

RIU Helios Paradise

Położony w Słonecznym Brzegu, czterogwiazdkowy hotel Helios Paradise należy do sieci RIU. Pobyt w tym miejscu, pod niebieskim i słonecznym niebem Bułgarii to gwarancja udanych, rodzinnych wakacji. Piaszczyste i kamieniste plaże, świetny program animacyjny dla dzieci i wspaniałe oferty rozrywki dla dorosłych nie pozostawiają miejsca na nudę. Do dyspozycji turystów są komfortowo wyposażone pokoje lub suity z dodatkową sypialnią. Goście mogą korzystać z pięknego basenu ze słonecznym tarasem. Hotel polecany jest też z uwagi na doskonałą kuchnię, która serwuje dania w stylu azjatyckim, włoskim i lokalnym.

Hotel Gergana Beach

W Albenie, oddalonej o 32 km na północ od Warny, znajduje się hotel Gergana Beach. Bezpośrednie sąsiedztwo rezerwatu przyrody Baltata i wielokilometrowych, piaszczystych plaż dodatkowo podnoszą atrakcyjność hotelu. Wypoczynek w tym miejscu jest idealną propozycją dla rodzin z dziećmi. Turyści preferujący aktywny wypoczynek mogą skorzystać z basenu i siłowni oraz uczestniczyć w zajęciach szkółki nurkowania i windsurfingu. Świetna kuchnia sprawia, że goście powracają w to miejsce w następnych sezonach.

Hotel Azalia

Najstarsze uzdrowisko w Bułgarii – Św. Konstantyn i Św. Elena – jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Hotel Azalia znajduje się na terenie parku, z pięknymi okazami 100-letnich drzew. Wspaniałe powietrze i źródła leczniczych wód mineralnych wpływają na atrakcyjność tej okolicy. W hotelu znajduje się szereg basenów z wodą uzdrowiskową i termalną, a także nowoczesne Spa. Bogaty program animacyjny, pyszne potrawy serwowane w hotelowym barze oraz wieczorne koncerty i występy artystyczne czynią to miejsce bardzo atrakcyjnym dla turystów.