Wycieczka do Japonii

0
98
Rate this post

Ludzi pociąga wszystko co orientalne. Orientalna kultura, jedzenie, uroda, sposoby dbania o urodę. Orientem są wszystkie kraje wschodnie, czyli Azja oraz Bliski Wschód.

Są to kultury tak odmienne od świata zachodu, że czasem trudno jest nam je zrozumieć. Jako, że nasze cywilizacje rozwijały się bez większych kontaktów i wpływów na siebie, tak nasze podejścia do życia bardzo się od siebie różnią. Widać to, gdy porówna się filozofie oraz religie, które występują w naszych kulturach. Podczas, gdy w Europie i Ameryce czci się wszystko co monumentalne i trwałe, czego przykładem są chociażby ruiny Cesarstwa Rzymskiego, tak na wschodzie celebruje się chwilę i wszystko co ulotne i niewidzialne. Japończycy zachwycają się co roku zakwitającymi drzewami wiśni, bądź potrafią spędzić wiele godzin, odcięci od świata, podczas ceremonii zaparzania i picia herbaty.

Wycieczka do Japonii, byłaby świetnym pomysłem dla osób pragnących poszerzyć swoje horyzonty myślowe, które mogłyby nakłonić do ciekawych refleksji lub zmienić przeżywanie życia.