Bilet lotniczy

0
153
Rate this post

Cena biletu.

Kupując bilet lotniczy musimy wziąć pod uwagę fakt, iż z powodu różnych przyczyn (np. zmiana kursu walut) może on ulec zmianie. Ceną ostateczną będzie kwota w momencie nabycia biletu. Bilety lotnicze można nabywać drogą elektroniczną, telefoniczną oraz osobistą. Dodatkowym atutem niektórych linii lotniczych jest dowożenie biletu pod wskazany adres. Nie warto „napalać się” się na bilety tanich linii lotniczych. W rzeczywistości ich cena może znacznie odbiegać od wcześniej sugerowanej ceny.

Na cenę biletu oprócz możliwości przelotu wchodzą w skład opłaty i podatki lotniskowe, opłata agencyjna (wystawienie biletu i jego późniejsza rezerwacja), kontrola biletów, pozostałe koszty obsługi (np. odprawienie bagażu), a także korzystanie z przestrzeni powietrznej, którą „pokona” samolot.

Bilety dla firm.

Firmy podróżujące liniami lotniczymi mogą liczyć na kompleksową obsługę. Bez względu czy są to jednorazowe przeloty czy też stałe wyjazdy służbowe firmy lotnicze proponują podpisanie umowy o współpracę, przez którą mogą zaoferować swoim klientom:

– możliwość odroczonej płatności na podstawie wystawionej przez PTQV faktury

– limit kredytowy,

– opiekę operatora Polish Travel Quo Vadis Ltd. przy organizacji imprez grupowych,

– kompleksową obsługę przy zakupie biletów lotniczych, biletów PKP, ubezpieczeń turystycznych, a także rezerwacji usług turystycznych w innym kraju.

Firmom wysyłającym swoich pracowników na delegację zależy na jak największej redukcji kosztów. Z pomocą wychodzą im biura linii lotniczych oferujące szeroką gamą tanich biletów a także umożliwia im znalezienie najkorzystniejszych taryf, oferowanych przez kilkaset linii lotniczych na świecie.

Bilet elektroniczny.

Większość z Nas zapewne nie wie, że wejście na pokład nie gwarantuje już tylko posiadanie „papierowego biletu”. Od 2008 roku istnieje możliwość korzystania z elektronicznego biletu tzw.e-bilet. Jest znacznie prostszy w obsłudze, a co najważniejsze w rezerwacji. Otrzymujemy go wraz z uregulowaniem adekwatnej za niego kwoty. Wraz z biletem otrzymujemy informacje o locie w formie cyfr bądź znaków. Naszym zadaniem jest wydrukowanie go i zabranie ze sobą na pokład. Jest to forma ciesząca się coraz większą popularnością wśród klientów.

Lataj taniej.

Nie tylko dla zrzeszonych grup klientów bądź wcześniej wymienionych wyjazdów firmowych istnieją zniżki bądź promocje cenowe. Na takie „przywileje” cenowe mogą liczyć dzieci bądź studenci. Bilet za niższą cenę nabędziesz również rezerwując lot w odległym terminie (wyprzedzenie o pół roku, 7 miesięcy itd.).

Aby zafundować sobie „podróż w przestworza” nie musimy posiadać jak to dawniej było fortuny pieniędzy. Linie lotnicze w celu nabycia klientów oferują liczne promocje, rabaty. Cóż, chyba jedyne co Nam pozostało to pokonać strach przed lataniem…