Sao Paulo

0
285
5/5 - (1 vote)

Sau Paulo to jedenastomilionowa metropolia położona w Brazylii. Ze względu na swoje zróżnicowanie etniczne i kulturowe stanowi ona doskonały przekrój całego państwa. Idealne miejsce dla tych, którzy chcą poznać ten kraj w kilka dni. Oczywiście nabyta wiedza będzie powierzchowna, ale jej zdobywanie jakże przyjemne.

Serce miasta stanowi, założony jeszcze przez Jezuitów, Plac Katedralny. To właśnie on jest punktem zero od którego mierzone są wszystkie odległości. Jest to centrum historyczne miasta. Drugim jego punktem głównym jest ciągnąca się prawie na 3 km. ulica Avenida Paulista będąca skupiskiem obiektów finansowych, handlowych ale także kulturowych tj. np. wille dawnych baronów kawowych.

Sao Paulo to również miasto wielu galerii, muzeów. Najbardziej znanym jest MASP czyli po prostu Muzeum Sztuki. Zwiedzając metroplię turysta natknie się na graniczące ze sobą dzielnice o kompletnie różnej kulturze. Od japońskiej, przez europejską, aż po afrykańską. Wszystko to jednak w pełni oddaje klimat całej Brazylii.

Źródło: https://www.mmorpg.net.pl/gry-stretegiczne/lands-of-lords/