Ceny paliwa w Turcji

0
82
Rate this post

Kiedy wybieramy się w podróż do dowolnego kraju świata, najpierw przede wszystkim ustalamy trasę przejazdu, środek transportu i zakładamy, jakie wydatki poniesiemy w czasie całej podróży. W różny sposób można zaplanować przejazd: do wyboru najczęściej mamy samochód (własny, autokar lub autostop) albo samolot.

Samochód środkiem transportu

Samochód jest na pewno najwygodniejszym środkiem transportu, ponieważ będziemy go mieć już ze sobą na miejscu i nie musimy martwić się o sposób poruszania po samym miejscu docelowym.

Ważna kwestią, która wskaże, czy jechać swoim czy nie swoim autem, jest pewnie to, w jakie paliwo samochód musi być zaopatrywany. Wiadomo, ze benzyna jest droższa niż na przykład gaz, dlatego jeśli nie mamy samochodu, który pozwala zaoszczędzić na cenach na stacjach benzynowych, a koniecznie chcemy jechać prywatnym samochodem, to najlepiej poprosić kogoś o pożyczenie auta. I tutaj sprawa nie jest prosta, bo przecież pozyczeni9e własnego samochodu to nie jest łatwa decyzja. Auto musi być sprawne przed i chciałby się, żeby było sprawne i po podróży. Tego zagwarantować nie można, więc, jak wiadomo z doświadczenia, trzeba „ubiegać się” o pomoc najlepiej wśród osób z najbliższej rodziny. To, co prawda, ryzykowne, ale chyba najlepsze wyjście z sytuacji. Zawsze można, o9 ile to tylko możliwe, zaproponować wspólny wypad posiadaczowi odpowiedniego samochodu – wówczas sam nie będzie się martwic o swój pojazd, a i my będziemy zadowoleni.

Paliwo utrudnieniem

Jak mówią internauci jednym z największych utrudnień, jakie można spotkać podczas podróży do Turcji są ceny paliwa. Ceny paliwa w Turcji są wyjątkowo wysokie. I wpływa to niekorzystnie nie tylko na tych, którzy podróżują własnymi pojazdami, ale i tych, którzy podróżują na przykład autokarami, dlatego że tureckie ceny paliwa przekładają się na wzrost kosztów przejazdu, a tym samym na wzrost ceny, jaka trzeba zapłacić przewoźnikowi – i nie ma w tym niczego dziwnego.

Radą na to uniedogodnienie jest wykorzystanie samochodu z silnikiem diesla albo instalacja gazową, co w dużym stopniu zminimalizuje koszty paliwa.

W przeliczeniu na polska walutę w tej chwili w Turcji cena Pb95 to ok. 6,25 zł za litr, a cena ON to 5,18 zł za litr.

A może autostop?

Cenami paliwa w Turcji nie przejmie się żaden turysta, którego marzeniem jest podróżować po Turcji. Rzecz jasna, nie każdy może sobie pozwolić na takie korzystanie z uroków świata, ale z drugiej strony dla chcącego nic trudnego. Można pomyśleć na przykład o innej, dla niektórych wariackiej formie przejazdu, czyli o autostopie. Oczywiście nie będzie to dobry pomysł dla podróżujący rodzin, a raczej dla indywidualnych turystów. W każdym razie celem tej wypowiedzi jest uświadomienie wam, drodzy czytelnicy, że zawsze można wymyślić coś, aby cieszyć się wymarzonymi wakacjami i nie rezygnować z nich ze względu na koszty.

Turcja czeka na ciebie!

Turcja czeka na ciebie, bo, być może, właśnie tam przeżyjesz najwspanialsze wakacje swojego życia. Nie zwlekaj i jeśli tylko czujesz, że to właśnie tam, to nie wahaj się i zaplanuj owe wakacje swojego życia!