Przez Vinales

0
40
Rate this post

Kuba choć jest naprawdę wyjątkowym miejsce nie jest tak popularna wśród turystów jak inne krainy. Być może wynika to ze stosunków społecznych i władzy, która tam panuje. Jednak jeśli zdecydujemy się na odwiedzenie tego miejsca to nie będziemy żałować.

Jedną z kubańskich krain jest Vinales. Dolina ta jest uważana za najpiękniejszy zakątek Kuby. Słynie ona z najlepszych cygar oraz bujnej roślinności i cudownych plaż. Jednym słowem raj na ziemi. Co ciekawe dolina ta jakieś sto tysięcy lat temu była wielką jaskinią powstała na skutek pływów podziemnych wód. Jej obecny kształt zawdzięczamy wydarzeniu podczas którego to sufit wspomnianej jaskini zapadł się pozwalając promieniom słońca na ożywienie tej cudnej krainy. Piesze wędrówki, wspinaczki- to tylko zarys tego z czego możemy tam skorzystać. A oferta jest naprawdę bardzo bogata.

Na narty inaczej

Jeśli wybieramy się na narty do innych krajów, najczęściej wybieramy naszych południowych sąsiadów lub też kraje, które mogą nam zapewnić szusowanie na alpejskich stokach. Jeśli jednak chcemy zaznać czegoś innego to zdecydujmy się na zupełnie odmienne klimaty.

Nikt tego nie podejrzewa, ale Turcja jest wspaniałym krajem dla narciarzy. Gwarantuje nie tylko doskonale przygotowane stoki, ale również niesamowity klimat poza nimi, który łączy w sobie tradycyjne elementy zimowego szaleństwa z egzotyką tamtego kraju. Jednym z wielu plusów jest także to, że tamtejsze stoki nie są tak oblężone przez turystów jak Alpy. Dzięki temu zdecydowanie zwiększa się komfort jazdy. Ponadto ceny w Turcji są o wiele niższe niż np. w Austrii. Nawet z rezerwacjami miejsc nie ma większych problemów, gdy decydujemy się na podróż w ostatniej chwili.