Wycieczka na Sokotrę – dlaczego warto na nią postawić?

0
124
5/5 - (2 votes)

Wycieczka na Sokotrę, czyli jedną z najpiękniejszych wysp na świecie to marzenie wielu turystów spragnionych niesamowitych wrażeń. W odróżnieniu od innych, bardziej popularnych destynacji, na próżno szukać na niej tłumu turystów. Wciąż pozostaje nieco tajemnicza, a odkrywanie jej sprawia ogromną przyjemność. Dlaczego powinieneś jak najszybciej zarezerwować bilety lotnicze do Jemenu? Sprawdź!

Sokotra wycieczka – poznaj wyspę nie z tej planety

Sokotra to wyspa, która znajduje się na granicy Morza Arabskiego i Oceanu Indyjskiego. Często nazywana jest naturalnym przedłużeniem Rogu Afryki. Przez wielu uważana jest za jedno z najbardziej malowniczych zakątków świata, czemu trudno się dziwić. Wyróżnia się niemal dziewiczym charakterem i sprawia wrażenie, jak gdyby nigdy żadna ludzka stopa tam nie postała. Piękne plaże przeplatają się tam ze skalistymi kanionami. Nie sposób również przejść obojętnie obok lagun i raf koralowych, które stanowią prawdziwą gratkę dla fanów podwodnych przygód. Na wyspie możesz spotkać też egzotyczne zwierzęta – na które możesz liczyć również wybierając kierunek Algieria wycieczka.

Jeśli planujesz wycieczkę na Sokotrę, najlepiej wybrać się na nią w trzech okresach. Pierwszy to ten między styczniem a kwietniem. Wtedy możesz liczyć na znakomite warunki do plażowania, jak również wodnych aktywności. Między majem a czerwcem z kolei przypada pora kwitnienia roślin, w tym także róż pustyni, które zapierają dech w piersiach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wycieczka na Sokotrę odbyła się w terminie października do grudnia – wtedy jest nieco chłodniej, dlatego możesz bez przeszkód zachwycać się górskimi wyprawami.

Zachód wyspy i nie tylko – co warto zobaczyć?

Musisz wiedzieć, że cywilizacja na Sokotrze jest niemal niewyczuwalna. Na wyspie znajduje się tylko jedna droga asfaltowa, jednak to nadaje wyprawie jeszcze bardziej niezapomnianego charakteru.

Oprócz tego musisz zobaczyć smocze drzewa, a dokładniej cały las smoczych drzew, który stanowi symbol jemeńskiej wyspy. Nie możesz także przejść obojętnie obok wydm położonych tuż przy brzegu Oceanu Indyjskiego, które tworzą coś w rodzaju małej pustyni. Absolutnie musisz zobaczyć zachód słońca w tak pięknej scenerii. Ponadto zachwycaj się rafą koralową Dihammri, w której czeka na Ciebie ok. 200 gatunków ryb. Zatrać się także w turkusowych wodach laguny i podziwiaj niesamowite białe piaski.

Doceń również moc górskiej scenerii wnętrza wyspy, w której samym centrum znajdują się góry Hajhir. Warto także pokusić się o wycieczkę do jaskini Hoq czy też odwiedzić punkt widokowy znajdujący się na skalistych wzgórzach. Każdy skrawek Sokotry, to nowa historia – niezależnie od tego, czy w grę wchodzi południe wyspy czy też inna jej część. Poznaj bliżej mieszkańców Sokotry i zachwyć się ich przyjaznym usposobieniem.

Afryka jest piękna, dlatego oprócz wyprawy na Sokotrę (która geograficznie zaliczana jest właśnie do tego kontynentu), warto również zaplanować podróż w takie miejsca jak: – Botswana – wycieczki w to miejsce dają możliwość bliskiego kontaktu z dzikimi zwierzętami, zapewniając niepowtarzalne safari i obserwacje na łonie natury. Algieria – wycieczka do tego kraju oznacza możliwość eksploracji niezwykłych krajobrazów Sahary, w tym rozległych pustyń, tajemniczych oaz i fascynujących kultur plemiennych.