Wycieczki Minorka i atrakcje turystyczne

0
42
Rate this post

Wczasy na Minorce to nie tylko piękne plaże, piekące słońce i pływanie w ciepłym morzu. Właściwie słońce w pewnym momencie staje się uciążliwe.

Warto wtedy skorzystać z oferty jaką roztacza przed nami Minorka ze wszystkimi sowimi wspaniałościami.

Zwiedzanie Minorki zacząć trzeba od stolicy wyspy czyli od wizyty w miasteczku Mahon. Wycieczkę tę można podzielić na lądową i morską w postaci godzinnego rejsu statkiem w okolicach portu Mahon. Bardzo ciekawą sprawą jest tutaj odwiedzenie fabryki Ginu produkowanego lokalnie i stanowiącego wspaniały upominek przywieziony z Minorki dla bliskich, którzy nie mieli tyle szczęścia co my i nie spędzili niezapomnianych wczasów na Minorce.

Minorka wczasy i atrakcjeJeżeli przypadnie nam do gustu rejs statkiem to można się pokusić o wycieczkę co najmniej lata czyli opłynięcie całej Minorki statkiem. To całodniowa wycieczka, niezapomniane widoki i wrażenia jakie niesie ze sobą podziwianie wspaniałych krajobrazów Minorki od strony morza. Statek co jakiś czas zawija do portów w różnych częściach wyspy i tak mamy do zaliczenia degustacje serów w jednym z najpiękniejszych zakątków Minorki, odwiedzenie osobliwych wiosek rybackich oraz podziwianie widoków z najlepiej położonego miejsca widokowego na Minorce. W ramach wycieczki przewidziany jest również czas wolny na mały relaks i kąpiel. Całodniowy rejs wzdłuż wybrzeża Minorki to koszt niecałe 50EUR.

Dla tych którym ciągle mało czystej i ciepłej wody w morzu można polecić wizytę we wspaniałym Splashtastic Aquaparku czyli w wodnym miasteczku w Cala Blanes posiadającym niezliczone zjeżdżalnie baseny i wodne atrakcje. Wszystko to w cenie prawie 40 EUR za dzień.

W Ganaderia Son Martorellet możemy zobaczyć na własne oczy pokazy ujeżdżania koni połączone z wizualnymi efektami oraz tańcami i niesamowicie widowiskową akrobatyką, a wszystko w cenie około 30EUR.