Wybór najkorzystniejszego lotu

0
40
Rate this post

Odpowiednie połączenie.

O wyborze połączenia decydujemy wyłącznie my sami. Podajemy miejsce wylotu, miejsce docelowe, a także informacje dotyczące daty i godziny (ewentualnie klasy jaką zamierzamy podróżować). Spośród otrzymanych propozycji wybieramy tą, która najbardziej Nam odpowiada np. pod względem cenowym. Warto się zastanowić czy to właśnie cena odgrywa największą rolę. Może warto postawić na dobrą markę, minimalną ilość przesiadek, czas trwania lotu.

Gdy zamierzamy wykupić bilet tylko w jedną stronę warto pokusić się o sprawdzenie tego samego połączenia biletu w dwie strony, gdyż może on okazać się atrakcyjniejszy dla Nas cenowo…

Jeśli chodzi o miejsce docelowe proponuję sprawdzić ilość lotnisk w miejscu do którego się wybieramy. Może się zdarzyć, że w przypadku dwóch lub trzech lotnisk cena biletu też będzie się różnić. Poniesiemy niższe koszty lądując na lotnisku rzecz jasna bardziej oddalonego od punktu, do którego zmierzamy.

Loty bezpośrednie.

Gdy w Naszym zainteresowaniu jest jedynie lot bezpośredni, warto już na początku zaznaczyć o takim przypadku. W efekcie końcowym otrzymamy jedynie wykaz lotów nie zawierających przesiadek, co znacznie ułatwi wybór połączenia / linii.

Tego typu loty są najwygodniejszą formom. Oferują szybszy lot, wykluczając czas poświęcony na przesiadki. Mimo, że cieszą się zadowoleniem wśród klientów mają też swoje minusy. Linie bezpośrednie oferowane są również i głównie przez tanie linie lotnicze. Linie te oferując tanie przeloty nie są nam w stanie zagwarantować za tą cenę wymarzonego połączenia. Zazwyczaj zatrzymują się na lotniskach podmiejskich, znacznie oddalonych od większego miasta. Dla przykładu, wybierając się do Berlina samolot zatrzyma się na lotnisku oddalonym np. o 100 kilometrów. Dlatego tak istotne jest przeanalizowanie najdrobniejszego szczegółu.

O ile z naszej trasy wyeliminowaliśmy przesiadki musimy się liczyć z tzw. międzylądowaniem samolotu. Jest to moment, w którym samolot przerywa lot w celu zatankowania maszyny w przypadku długich tras międzykontynentalnych. Czas ten nie powinien przekroczyć 45 minut. W tym czasie pasażerowie proszeni są o opuszczenie samolotu ze względów bezpieczeństwa i poproszeni o przejście do sali tranzytowej na czas tankowania maszyny.

Loty z przesiadkami.

Nie zawsze uda się wybrać w miejsce docelowe z uniknięciem przesiadki. Proszę się tym jednak nie załamywać. Linie lotnicze oferują minimalny czas międzyrzesiadkami. Umożliwiając oczywiście spokojne przejście z jednego pokładu samolotu na drugi. Wszelkie informacje w przypadku zaistnienia przesiadki otrzymujemy w chwili nabycia biletu.

Może się zdarzyć, że z różnych przyczyn po prostu nie zdążyliśmy się przetransportować na drugi pokład. Punkty informacyjne znajdujące się na lotniskach od razu przedstawią Nam ofertę najbliższego lotu. Jeżeli czas ten będzie długi, a nawet wynosił będzie dzień lub dwa rozważnym wyjściem będzie skorzystanie z usług przylotniskowego hotelu.

Tanie linie lotnicze.

Redukcję kosztów związanych z przelotem oferują Nam tanie linie lotnicze. Przeloty po Europie wynoszą już nawet 100 złotych. Linie te przemieszczają się zwykle po stałych trasach, z lądowaniem na lotniskach podmiejskich. Za niską cenę rezygnują z pokładowych przywilejów tj. brak dostępu do prasy, możliwość skorzystania z darmowego posiłku, pierwszeństwa we wchodzeniu na pokład itd.

Aby skorzystać z naprawdę tanich ofert cenowych warto zarezerwować swój bilet najwcześniej jak to tylko możliwe. Bowiem do sprzedaży udostępniana jest określona pula biletów i wraz ze zmniejszaniem się liczby dostępnych miejsc w samolocie cena biletu rośnie. Tak więc „kto pierwszy, ten lepszy”.

Istotnym faktem jest również to, aby bilety zamawiać drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Nabycie biletu na lotnisku wiąże się z dodatkowymi kosztami, w skład których wchodzą m.in. koszty biurowe.

Promocje linii lotniczych.

Promocje linii lotniczych umożliwiają Nam szybki, a przede wszystkim tani lot. Gdy zależy Nam na tego typu upustach warto regularnie odwiedzać strony linii lotniczych, gdyż liczba promocyjnych ofert jest ogromna i każdego dnia się powiększa.

Ich cena również zależy od czasu nabycia. Bilety kupujemy z dużym wyprzedzeniem – mamy wtedy gwarancję niskiej ceny. Na uwadze trzeba mieć sezon i czas wylotu, który Nas interesuje. Loty w okolicach Świąt, weekendów oraz w godzinach popołudniowych cieszą się największą popularnością i to one są głównym czynnikiem decydującym o ich szybkiej rezerwacji i dużym zainteresowaniem.

Promocje wiążą się niestety z lotem jednokierunkowym pomniejszonym o dodatkowe usługi takich jak np. odprawa bagażu. Najtańsze koszty poniesiemy oczywiście podróżując z bagażem podręcznym.

Planowanie podróży.

Planowanie podróży to czynnik, który powinien rozpoczynać każdy wyjazd, niezależnie czy jest to lot samolotem czy też rejs statkiem. Należy sprawdzić czy konieczne jest posiadanie wizy, w przypadku samolotu informacje o granicy ciężkości bagażu oraz środków, których na pokład zabrać nie wolno.

Jeśli towarzyszyć Nam będzie czworonożny przyjaciel niezbędne jest uzyskanie informacji o warunkach przewozu oraz o konieczności posiadania dokumentów (jeśli tak, to jakich).

Koniecznością jest również zapoznanie się z postępowaniem w przypadku zgubienia dokumentu tożsamości lub bagażu.

Wybór najkorzystniejszego lotu wymaga zagłębienia się w wyżej wymienione informacje. Aby Nasz lot spełniał oczekiwane wymagania, a Nasze zadowolenie ze świadczonych usług wyniosło „granice zenitu” konieczne jest przeanalizowanie wszystkich dostępnych ofert i wybranie spośród nich dla Nas najatrakcyjniejszej.