Dojazd do Hiszpanii

0
73
Rate this post

Do Hiszpanii na wakacje można się wybrać w dwojaki sposób: albo w zorganizowanym autokarze, zabierającym większa ilość osób, albo na własną rękę, a i tu istnieje kilka możliwości dojazdu.

Dojazd samochodem do Hiszpanii

Z Polski do południowego wybrzeża Francji jest aż trzy tysiące kilometrów, dlatego dojazd tam na własną rękę to, można by powiedzieć, wyczyn. Aby tam dotrzeć samochodem potrzeba długich przygotowań i dobrego zaplanowania podróży. Przejazd trwał będzie około półtorej dobry – jeśli wybierzemy trasę, która jest, co prawda, najdłuższa, ale jednocześnie prowadzi przez dobre drogi; jeśli wybierzemy trasę najkrótszą, wówczas musimy jechać przez wąskie drogi. Decyzja pozostaje turyście. To, co zdecyduje, zależy od tego, na jakiej drodze będzie czuł się lepiej i bardziej komfortowo.

Najpopularniejsza trasa prowadząca do Hiszpanii prowadzi przez Niemcy i Francję. Można też zdecydować się na przejazd przez Czechy, który będzie krótszy, ale mniej komfortowy, ponieważ pozbawimy się wtedy wygód niemieckich autostrad. Droga (uwzględniająca Niemcy) będzie wyglądała tak: przejście graniczne w Görlitz – Drezno – okolice Chemnitz – autostrada nr 72 – Köditz – autostrada A6 w okolicach Nürbergu – Heidelberg – przejście graniczne w Ottmarsheim.

Na terenie Francji będzie ona dalej prowadzić następująco: Mulhouse – Beaune – autostrada A6 przez Lyon – Francuska Riwiera – Le Perthus – węzeł komunikacyjny Figueres – Walencja.

Dojazd autokarem

Jeśli nie jesteśmy przygotowaniu odpowiednio do tak bardzo wymagającej podróży, wówczas dobrze jest skorzystać z ofert autokarowych. Kierowcy autokarów są doświadczeni i dobrze przygotowani do długich tras, dlatego tym możemy się martwić trochę mniej. Nie musimy się też bać, czy może trafniej będzie powiedzieć: rzadziej zdarza się, że kierowcy mylą trasę, jaką mają dojechać do celu. Są doświadczeni na tyle, że drogę znają niemal na pamięć.

Dojazd do Hiszpanii, jak i do innych krajów, autokarem cechuje się tym, że trwa dłużej niż samochodem, dlatego że autokar, po pierwsze, nie może jechać tak szybko jak samochód, a po drugie, czasem, musi się zatrzymać, aby wziąć kolejnych pasażerów. Tak więc na przejazd autokarem do Hiszpanii trzeba poświęcić przynajmniej dwie doby.

Oczywiście ryzyko i minusy istnieją po obu stronach medalu. Trzeba natomiast wybrać to, co dla nas wygodniejsze, aby cieszyć się podróżą i odczuwać komfort podróży.

Przejazd autostopem

Dla miłośników mocnych wrażeń zaproponować można podróż autostopem – będzie ona całkiem podobna do jazdy swoim samochodem, z tym, ze będzie o wiele tańsza. Nawet użyte wyżej wyrażenie „miłośnicy mocnych wrażeń” nie do końca jest trafne. Tak naprawdę przejazd autostopem jest bezpieczny. Jedyna negatywna jego cecha to czekaniem – nigdy nie wiadomo, ile trzeba czekać, zanim ktoś zdecyduje się wziąć turystę do swojego samochodu.

Wyjazd marzeń

Jakiegokolwiek sposobu podróży byśmy nie wybrali, warto zaplanować wyjazd do Hiszpanii, ponieważ to piękny, przyciągający turystów kraj. Taka podróż może stać się wyprawą życia, dlatego, jeśli tylko istnieje taka możliwość, zaniedbaniem byłoby z niej nie skorzystać. Dojazdem do Hiszpanii nie trzeba się zbytnio martwić, bo prowadzi on przez karej należące do Unii Europejskiej, więc nie będzie problemu z paszportami czy, gorzej, z wizami.