Agroturystyka nad Bugiem

0
60
Rate this post

Malowniczy wschód

Rzeka Bug wytycza wschodnią granicę Polski. Obszary, które ją otaczają są często dzikie i malownicze, a co za tym idzie mogą stanowić idealne miejsce na spędzenie urlopu czy wakacji. Wiele osób, szczególnie z dużych miast ceni sobie spokój i ciszę, oraz kontakt z naturą, który pomaga przywrócić równowagę w ich zabieganym życiu. Tych elementów może dostarczyć odpoczynek we wschodnich rejonach Polski.
Dobrym wyborem jeśli chodzi o zakwaterowanie, będzie tam na przykład agroturystyka nad Bugiem.

Tereny nad rzeką Bug w województwie lubelskim obfitują w dzikie lasy i malownicze pola, oraz łąki. To doskonałe miejsca dla rowerzystów i amatorów pieszych wędrówek. Nie można nie wspomnieć o specyficznej atmosferze tamtych okolic, dającej poczucie wolności i pewnego rodzaju nostalgii, potęgowanych nocnymi mgłami unoszącymi się nad rzeką.
W wielu małych miejscowościach można znaleźć prawdziwe perły architektury, takie jak pałace, kościoły, czy cerkwie. Warto wymienić tu na przykład wieś Różanka, która jest położona w powiecie włodawskim i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Bug. Można podziwiać tam neogotycki kościół, oraz ruiny i zabudowania gospodarcze starego pałacu, należącego niegdyś do rodziny Zamojskich, a zniszczonego podczas pierwszej wojny światowej.
W większości miejscowości znajdujących się w województwie lubelskim zakwaterowanie można znaleźć bardzo łatwo, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: agroturystyka nad bugiem, a z pewnością znajdziemy wiele miejsc, w których nie tylko zostaniemy przyjęci z prawdziwie wschodnią gościnnością, ale spróbujemy lokalnej kuchni i zapoznamy się z miejscową tradycją.