Co zabrać do Hiszpanii?

0
78
Rate this post

Przed wyjazdem na wakacje przygotowujemy zwykle cały plan podróży i trasę przejazdu. Szukamy również odpowiednich miejsc, w których moglibyśmy zapewnić sobie nocleg, planujemy formę wyżywienia. Ponadto planujemy koszty, jakie możemy i chcemy ponieść w związku z podróżą i pobytem w miejscu wypoczynku.

 

Szczególnego rozplanowania wymaga podróż zagraniczna, ponieważ pobyt w obcym kraju zawsze wiąże się z dodatkowymi obowiązkami do wykonania przed wyjazdem.

Co zatem zabrać do Hiszpanii, aby wakacje były udane i abyśmy nie narzekali na złe ich rozplanowanie?

Niezbędnik turysty

Nie trzeba chyba szczegółowo wspominać takich rzeczy jak okrycie na głowę, krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne – Hiszpania znana jest jako kraj bardzo słoneczny, tak więc konieczność zabrania takich podstawowych rzeczy chroniących przed słońcem nie jest zaskakująca. Nieco inaczej jest, jeśli idzie o tereny górzyste – tam, jak zwykle w góry, należy zabrać ubranie chroniące przed deszczem oraz dobre, wygodne obuwie.

Niezbędnikiem każdego turysty jest również przewodnik. Najbardziej poręczne i dające najwięcej informacji są przewodniki skupione na jednym mieście danego kraju – wówczas w jednym wydaniu kieszonkowym formatu B7 zgromadzone jest dużo pełnych informacji na temat zwiedzanego miejsca. Decydując się na zakup przewodnika po całym kraju, trzeba pamiętać, że każdy opis ciekawego miejsca będzie niepełny i skrótowy.

Skoro przewodnik to również mały, kieszonkowy słowniczek języka hiszpańskiego. Nigdy nie wiadomo, kiedy i w jakiej sytuacji się przyda. Warto go mieć przy sobie, ponieważ, jeśli znajdujemy się pośród Hiszpanów, rozmowa z nimi nie jest wykluczona. A język angielski nie zawsze okaże się ratunkiem.

Nie można zapomnieć o drobnych pieniądzach, które należy mieć ze sobą podczas zwiedzania. Pieniądze najlepiej jest wymienić jeszcze przed wyjazdem w znanym punkcie wymian i zabrać je do Hiszpanii, aby już na miejscu nie martwić się potrzebą znalezienia kantoru wymiany walut.

Aparat fotograficzny to podstawowa rzecz w ręku każdego turysty, który swoje wyjątkowe przeżycia chce upamiętnić i wspominać przez następne lata.

 

Hiszpania jest ciepłym krajem, więc warto zaopatrzyć się w sporą ilość letnich ubrań, aby wyjść naprzeciw słońcu. Koszulki z krótkim rękawem, szorty, sandały – to typowy zestaw dla mężczyzny, bluzeczki na szeleczkach, spódniczki lub sukienki, sandały – to dla pań pragnących zaczerpnąć promyków słońca. Turystów zapewne nie ominie chęć skorzystania z chłodzącej w czasie upału wody, dlatego stroje kąpielowe i klapki są obowiązkowe.

Dla studenta

Ciekawą informacją dla studentów jest możliwość korzystania z legitymacji ISIC oraz legitymacji Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych – dzięki nim, poprzez wykorzystanie statusu studenta, można korzystać z miejsc noclegowych przygotowanych cenowo specjalnie dla studenta, a także płacić mniej za zwiedzanie.

Spontaniczność zaplanowana

Wyprawa do Hiszpanii, tak jak i do innych krajów, aby była udana, musi być dobrze zaplanowana. Nie wyklucza to spontaniczności wakacyjnych wojaży, ale zmusza do odpowiedzialności za siebie i towarzyszy podróży.