Last Minute w 4 strony świata: wschód

0
127
Rate this post

Zawsze można taniej. Trzeba tylko wiedzieć, jak. W naszym zestawieniu znajdziecie kilka propozycji promocyjnych ofert – na wschód od Polski. Na Ukrainie, Łotwie i w Bułgarii.

Promocje, obniżki cen, oferty last minute – można powiedzieć, wybierać-przebierać. Gdy przychodzi do konkretów, zaczynają się schody. Żeby nieco obniżyć kąt ich nachylenia, przygotowaliśmy nasze propozycje tańszych wyjazdów. Na początek – na wschód.

Lwów: tanio i blisko

Do Lwowa dotrzeć można stosunkowo szybko. Warto wybrać się tam nie tylko z powodów historycznych i sentymentalnych, ale także dlatego, że od 1998 roku stare miasto we Lwowie jest na liście zabytków UNESCO. A w mieście znajduje się ponoć połowa wszystkich zabytków Ukrainy.

Jaka jest nasza propozycja? Przede wszystkim – tania. To hostel Kurmanovich. Za nocleg w pokoju dwuosobowym zapłacicie, w promocji, 22,32 zł. Normalna cena wynosi prawie 65 zł. Warunek? Pojedziecie jeszcze w sierpniu.

Ryga: ciekawa i dynamiczna

Łotwa to kraj skrajności, prawdziwa mieszanka wybuchowa. A jej stolica jest jednym z najdynamiczniejszych miast w Europie. Jest też tam sporo do zobaczenia. Nieprzypadkowo miasto znajduje się na trasie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

W Rydze aż tak tanio, jak we Lwowie nie jest. My znaleźliśmy ciekawy hostel Green Apple. Cena w promocji to 89 zł za dobę za pokój dwuosobowy. Ale uwaga: promocja obowiązuje tylko w ostatnim tygodniu września. Przed wyjazdem do Rygi warto sprawdzić, jak działa tam transport publiczny.

Więcej zniżek na noclegi w Rydze znajdziecie tutaj.

Bułgaria: ostatnie promienie słońca

Ten kraj to w świadomości większości przede wszystkim plaże. Chociaż uważni goście znajdą tam wiele interesujących miejsc do odwiedzenia.

Jeden z kurortów w Bułgarii

Spośród wielu zniżkowych ofert wybraliśmy pensjonat Sans Souci w miejscowości Czernomoriec koło Burgas. Przede wszystkim dlatego, że jest nieduży (w przeciwieństwie do innych okolicznych hoteli-kombinatów). Dwójka ze wspólną łazienką kosztuje w pierwszym tygodniu września tylko 51 zł. Cena dwójki z własną łazienką także jest obniżona – ze 134 do 102 zł.