Najpiękniejsze plaże w Chorwacji

0
60
Rate this post

Chorwacja to kraj przyciągający miliony turystów z całego świata. Co roku, nad Morzem Adriatyckim, wypoczywa też ogromna liczba naszych rodaków. Cóż, nie ma się co dziwić. Urlop w Chorwacji to gwarancja doskonałej, słonecznej pogody i cudownego relaksu na wspaniałych plażach otoczonych czystą, błękitną wodą Adriatyku. Trudno jednoznacznie stwierdzić, które plaże są najpiękniejsze, ale warto zapoznać się z niektórymi z nich.

Zlatni Rat na wyspie Brac

To prawdopodobnie jedyna plaża na świecie, która położona jest prostopadle w stosunku do morza. Ta żwirowa plaża, powstała na skutek zderzenia dwóch prądów morskich, ma kształt rogu, którego lewe ramię ma 420 m długości, a prawe 360 m. Prawie wszystkie foldery reklamujące Chorwację zawierają zdjęcia tego urokliwego miejsca. Zlatni Rat to też ulubione miejsce windsurferów z uwagi na sprzyjające wiatry w tym rejonie.

Paradise Beach na wyspie Rab

W pobliżu miejscowości Lopar, na wyspie Rab, położona jest przepiękna, piaszczysta plaża Paradise. Otoczona krystalicznie czystą wodą Adriatyku, plaża ta otrzymała Błękitną Flagę oznaczającą najwyższy stopień czystości. Wokół plaży znajduje się wszystko, co potrzebne jest turystom zarówno do aktywnego wypoczynku, jak i do zwykłego korzystania z kąpieli wodnych i słonecznych. Miłośnikom sportów wodnych trudno jest znaleźć bardziej przyjazne miejsce niż Paradise Beach.

Zrce Beach na wyspie Pag

Zrce to z kolei plaża żwirowa, znajdująca się w okolicy miasta Novalija. Plaża ta słynie z ogromnej liczby barów, w których niemal o każdej porze dnia i nocy tętni życie. Zrce to ulubione miejsce wakacyjne szczególnie dla młodzieży. Już od wczesnych godzin wieczornych rozpoczynają się imprezy, a jedną z najbardziej znanych jest konkurs „Miss Mokrego Podkoszulka”.

Slanica Beach na wyspie Murter

Piaszczysto-żwirowa plaża, z betonowymi tarasami służącymi do opalania polecana jest szczególnie rodzinom z dziećmi. Wzdłuż plaży znajduje się wiele atrakcji dla najmłodszych takich, jak zjeżdżalnie czy parki zabaw. Dorośli mogą korzystać z licznych barów i tawern. Slanica Beach to jedna z najbardziej zatłoczonych plaż Chorwacji.

Vela Beach na wyspie Krk

W miejscowości Baska znajduje się żwirowa plaża Vela, od długości pona 1800 m. Plaża znajduje się u podnóża pasma górskiego, co czyni ją niepowtarzalnie piękną. Jest szczególnie polecana rodzinom z dziećmi oraz osobom niepływającym z uwagi na płytką wodę okalającą to miejsce. Wzdłuż całej plaży ciągnie się promenada spacerowa, a tuż za nią znajduje się starówka.

Punta Rata

Wśród sosnowego lasu, w miejscowości Berla położona jest żwirowo-piaszczysta plaża Punta Rata. W wodach okalających tę plaże znajdują się skały częściowo widoczne ponad powierzchnią wody. Skały te porośnięte roślinami śródziemnomorskimi, tworzą unikatowy krajobraz. Doskonałe miejsc do rodzinnego wypoczynku.

Słowa opisujące artykuł: najpiękniejsze plaże w Chorwacji, plaże w Chorwacji, Chorwacja plaża,