Zwiedzaj Hiszpanię samodzielnie

0
43
Rate this post

Kiedy wyjeżdżamy do Hiszpanii na stacjonarne wczasy zazwyczaj wykupujemy miejsce w hotelu i tam leniuchujemy czasami udając się również na nadmorską plażę. Zobacz również: wakacje Majorka

Będąc w Hiszpanii warto jednak również zainteresować się bogatą hiszpańska kulturą i spuścizną architektury. Na miejscu biura podróży oferują szereg wycieczek fakultatywnych, Niemniej jednak polecamy zainteresować się zwiedzaniem na własną rękę.

Wycieczki organizowane przez biura podróży są dość monotonne zwłaszcza dla wytrawnych turystów i organizowane w sposób sztampowy. Najczęściej jako główne atrakcje zwiedzane są najbliższe miejscowości, organizowane są przejażdżki jeepami po jakiś pobliskich bezdrożach, krótkie rejsy statkiem po morzu, odwiedzenie delfinarium lub parku wodnego, czasami wyprawa do wiejskie bodegi.

Polecamy zorganizować sobie wycieczkę samodzielnie, posiłkując się ewentualnie zakupionym wcześniej dobrym przewodnikiem. Do tego celu warto wynająć sobie samochód na dzień lub dwa. Dla przykładu zwiedzenie Majorki zajmuje właśnie dwa dni. Pożyczenie samochodu na taki okres to wydatek rzędu 400-500 zł nie liczą benzyny. Dzięki temu jesteśmy całkowicie niezależni do przewodnika i innych uczestników wycieczki. Jeżeli podróżujemy bez małych dzieci to można również skorzystać z transportu publicznego, co jeszcze bardziej ograniczy koszty wycieczki po Hiszpanii.