Wycieczka do Hiszpanii – Majorka

0
49
Rate this post

Na wyjazd do Hiszpanii każda pora roku jest dobra. Jeśli wybieramy się do Hiszpanii na wycieczkę, nastawieni na zwiedzanie to najlepiej jechać wiosną lub jesienią, kiedy to temperatury są akceptowalne.

Miesiące stricte wakacyjne to w Hiszpanii nieprawdopodobny upał. Jeżeli jednak zależy nam na przywiezieniu imponującej opalenizny to lipiec i sierpień jest okresem najlepszym. Wyjazd do Hiszpanii w celu pławienia się w ciepłym morzu lub leżenia na plaży możemy zorganizować sobie również zimą. Na Wyspach Kanaryjskich, które są swego rodzaju zamorską posiadłością Hiszpanii lato trwa cały rok. Z wysp hiszpańskich warto również polecić, jednak nie na wyjazd zimowy, słynną Majorkę.

Majorka

Majorka to ulubione miejsce na wakacje dla Niemców i Brytyjczyków, którzy przyjeżdżają na Majorkę rok rocznie w liczbie bagatela dziesięciu milionów turystów. Jeżeli nie chcemy ich tam spotkać to warto zarezerwować sobie noclegi w dzielnicach, od których stronią, czyli np. w Alcudii, Palma Nova, Magalluf lub El Arenal.

Na Majorce trwa od kilku ładnych lat proces wymiany hoteli. Wyburza się stare urządzane w tzw. blokowiskach dwu lub trzygwiazdkowe hotele, a buduje się nowe, mniejsze i bardziej komfortowe hotele w Hiszpanii nastawione na bardziej wymagającego turystę. Tym samym niestety wraz z podnoszeniem się standardów noclegowych na Majorce rosną również ceny.

Majorka to przepiękne małe miejscowości, urokliwe zatoczki morskie i osobliwe porty rybackie. Turyści masowi leżą jednak na plażach, często nawet nie wychylając nosa zza basenu hotelowego. Jak więc widać na Majorce każdy znajdzie coś dla siebie. Dla wybierających się na Majorkę doradzamy rezerwację apartamentu, Jest to bardziej korzystne cenowo niż hotel, a standardy są bardzo wysokie.

Ze znalezieniem apartamentu przez internet nie ma najmniejszych problemów. Majorka to turystyczny kurort od wielu lat i dlatego baza noclegowa jest tutaj rozwinięta jak nigdzie indziej. Mieszkanie w apartamencie na Majorce ma jedną wadę. Rano, kiedy Hiszpanie śpią Polak chce zjeść śniadanie i musi sobie je przyrządzić sam. Obiad i kolację zjemy już w restauracji „na mieście”. Ceny na Majorce są bardzo przystępne, porównywalne do tych w Polsce. Zaletą jest niewątpliwie okazja spróbowania różnorodnej kuchni hiszpańskiej.