Jak podróżować z dzieckiem?

0
58
Rate this post

Podróż z maluchem to zarówno duże wyzwanie dla samego dziecka jak i jego rodziców. Szczególnie ważne jest, by przygotować dziecko do podróży decydując się na inny środek lokomocji niż samochód (np. pociąg, samolot). Aby umilić podróż maleństwu, a sobie zaoszczędzić niepotrzebnych wrażeń, warto chociażby rzucić okiem na kilka podstawowych wskazówek.

Podróż z naszą pociechą nie zawsze musi kojarzyć się nam z czymś nieprzyjemnym, męczącym. W zależności od wieku dziecka nie zapomnij zabrać jego ulubionych zabawek, Przytulanek. Może to być zarówno jasiek, na którym dziecko zasypia w domu, ale także misie, Przytulanki, ulubione autka. Starszemu warto zapakować kolorowe książeczki, malowanki, aby zajęło swoją uwagę w czasie podróżowania. Bez względu czy będzie to podróż autem, pociągiem czy innym środkiem lokomocji postaraj się uświadomić dziecko co je czeka oraz jak wypada się zachować. Za dobre zachowanie warto nagradzać naszą pociechę drobnym prezentem a nawet dobrym słowem.

Dłuższa podróż wiąże się z godzinami jazdy i nie zawsze możliwością postoju na posiłek. Warto, aby w podręcznej torbie znalazły się lekkostrawne posiłki: kanapki, krakersy, sucharki, wafle ryżowe. Produkty, które pozwolą zaspokoić „nagły” głód, a które z łatwością przyrządzisz. Pamiętaj o napojach. Niegazowana woda mineralna sprawi, że dziecku nie będzie się chciało dużo pić, co zaoszczędzi liczbę postoi. Można także zabrać soki owocowe, najlepiej bez zawartości cukru oraz kompot.

Podróżując z małym dzieckiem nie może umknąć uwadze fakt, że załatwianie spraw fizjologicznych w trasie nie należy do prostych rzeczy. Trzeba mieć zapasowe pampersy (w dużej ilości), pieluchy, środek na odparzenia oraz chusteczki nawilżające. Nie zawsze też w miejscach parkingowych znajdziemy przewijak. Warto więc zaopatrzyć się w swój, bądź też sztywną podkładkę, która w dużym stopniu ułatwi nam tą czynność, a nie zajmie dużo miejsca w bagażniku.

Gdy już uznasz, że powyższe wskazówki nie są Ci obce i w miarę możliwości przygotowałeś się do podróży bazując na wyżej wymienionych kryteriach bądź pewien, że wyprawa z dzieckiem będzie już tylko czystą przyjemnością. A z wojażu przywieziesz już tylko zadowoloną rodzinę i całą masę pozytywnych wspomnień zarówno z pobytu jak i z samej podróży.