Namiot i camping w Grecji

0
65
Rate this post

Kempingi w Grecji to dość powszechna rzecz. Spotkać można zarówno takie, które posiadają własne plaże jak i te bardziej oddalone od morza. Pierwsze opcja to idealne rozwiązanie dla ludzi łaknących piaszczystego wypoczynku i kąpieli słonecznych. Drugie rozwiązanie polecane jest dla osób żadnych wrażeń związanych z podziwianiem zabytków i kulturalnych atrakcji Hellady.


Funkcjonują one przeważnie cały rok. Jednak sezon letni i pozostały różnią się od siebie pewnymi rzeczami. Przede wszystkim ceny. Jak się słusznie można domyślać w pełni okresu turystycznego są one nieco wyższe. Część greckich wysp w ostatnich latach zrezygnowała z pól kempingowych. Związane jest to z polityką turystyczną. Przykładem może być choćby Rodos.

Nie trzeba się zbytnio martwić o gotowanie, gdyż na kempingach w Grecji możemy spotkać zarówno snack bary jak i restauracje z bogatymi menu. Dostać możemy również świeży miejscowy chleb. Powszechny jest już obecnie także dostęp do internetu za pośrednictwem Wi – Fi. Oczywiście obecne są sanitariaty.

Przeciętna cena kempingu to 4 – 6 euro za osobę, około 8 euro za samochód oraz około 6 euro za postawienie namiotu. Dodatkowo gdzieniegdzie należy także zapłacić 1 – 2 euro za podłączenie do prądu. Ceny te są orientacyjne i należy je sprawdzić w miejscu do którego będziemy się kierować.

Rozbijanie namiotów na dziko w Grecji jest zabronione. Jednak rzeczą powszechną zarówno wśród turystów jak i rodzimych mieszkańców jest biwakowanie na licznych plażach tuż pod znakami zakazu. Policja najczęściej prosi o usunięcie obozowiska i z rzadka wręcza mandaty.

Pola namiotowe w Grecji to kwestia kilku euro. Jeśli jedziesz samochodem i rozbijasz się na polu namiotowym koszt takiej opcji to około 20 euro. Spadają one odpowiednio w przypadku gdy przemierzasz Helladę pieszo lub na rowerze. Generalnie z namiotem można spokojnie uderzać w każdy zakątek Grecji.