Być czy nie być w Ustroniu Morskim?

0
68
turystyka
Rate this post

Być czy nie być w Ustroniu Morskim?

Polacy mają to do siebie, że masowo lubią ulegać modzie, nawet turystycznej. Jeśli telewizja pokaże, że na topie jest Chorwacja, tłumy napierają na Chorwację. Szkoda, że stacje telewizyjne same w sobie nie wychodzą z inicjatywą promowania polskich miejscowości turystycznych z taką werwą, jak robią to przy okazji promocji kurortów zagranicznych. Wychodzi na to, że powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” nie traci wcale na aktualności.

Wielu ludzi jednak świadomie wybiera wakacje w Polsce. Są to osoby, które od zawsze spędzają urlopy w kraju lub tacy, u których poziom wojaży zagranicznych osiągnął stan przesytu. W przypadku polskiego wybrzeża można z czystym sumieniem mówić o tym, że baza noclegowa nie ustępuje jakością zagranicznym obiektom turystycznym. W większości przypadków jest zdecydowanie bardziej wsłuchana w potrzeby polskich turystów – wie, co to obiekt przyjazny dla rodzin z małymi dziećmi, szanuje upodobania singli i nie dziwi się, jeśli ktoś ma ochotę przyjechać z psem.

Turyści mają do swojego wyboru nadbałtyckie miejscowości, które biją rekordy popularności lub są zdecydowanie bardziej kameralne. Takim spokojniejszym letniskiem jest Ustronie Morskie, w którym można beztrosko odpoczywać na plaży lub korzystać z wielu atrakcji. Komfortowe kwatery Ustronia Morskiego mają na celu zapewnienie wypoczynku na jak najwyższym poziomie, dlatego też przyjezdni bardzo chętnie powracają do tego miejsca.

Z letniskiem powiązane są zabytkowe drzewa, przy czym jedno z nich – Dąb Bolesław – jest uznawany za najstarsze drzewo w Polsce. Jeśli komuś całodzienny pobyt na plaży się znudzi, może udać się na liczne przejażdżki rowerowe. Szlaki pozwalają na bezpieczną jazdę po okolicy i dotarcie do innych miejscowości, w których są obiekty godne zainteresowania.

Wiele wspaniałych atrakcji odkrywa przed wczasowiczami odległy o czternaście kilometrów Kołobrzeg, zatem nie ma możliwości by ktokolwiek nudził się podczas pobytu nad morzem. W Ustroniu Morskim jest skansen chleba, w którym umieszczono rozmaite maszyny z poprzednich wieków i w którym to można doznać przyjemności wypiekania chleba. Fajną odskocznią jest Western Park, który z pewnością zainteresuje nie tylko najmłodszych. Można też pokonać strach i zdecydować się na skoki spadochronowe, które są przeżyciem na wiele lat.