Nowości:

Mrzeżyno nad rzeką Regą

Mrzeżyno nad rzeką Regą

Mrzeżyno nad rzeką Regą

Mrzeżyno to nadmorska miejscowość turystyczno-wypoczynkowa, która w sezonie urlopowym rozkwita, stając się wyjątkowym miejscem rozrywki i relaksu. Spokojna lecz jednocześnie radosna atmosfera miejsca udziela się przebywającym na wczasach gościom, którzy chętnie zażywają porannych i wieczornych spacerów, a w ciągu dnia poddają się kojącemu działaniu szumu fal i promieni słonecznych padających na złocisty piasek. W okresie urlopowym nietrudno o znalezienie komfortowych noclegów. Mrzeżyno posiada liczne ośrodki wypoczynkowe zapraszające na kilkudniowe turnusy, będące doskonałą opcją dla osób zainteresowanych wypadem nad Bałtyk. Alternatywą mogą być pensjonaty, których w Mrzeżynie nie brakuje. Każdy gość znajdzie tu zakwaterowanie zgodne z preferencjami.

Jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w Mrzeżynie jest bez wątpienia zlokalizowany u ujścia Regi port rybacki, będący jednocześnie przystanią jachtową. Przycumowane łodzie stanowią piękne tło dla pamiątkowych fotografii, jakie chętnie wykonują turyści odwiedzający port. Barwne stateczki zaciekawią również dzieci, a na spragnionych wrażeń czekają widokowe rejsy w morze oraz gotowe do wypożyczenia motorówki. Przystań jest także miejscem pracy rybaków dla których zawód jest jednocześnie pasją i wielopokoleniową tradycją. Można tutaj skosztować świeżo złowionej ryby i zapoznać się z lokalnym folklorem oraz metodami połowu. Chociaż bowiem sposób pracy rybaków zmieniał się na przestrzeni wieków to sama istota rytuału pozostała taka sama.

Wyjątkową atrakcją może być spływ kajakowy z nurtem Regi. Ta oryginalna propozycja wykorzystuje doskonałe walory geograficzne miejscowości i idealne warunki wodne. Mogą z niej skorzystać nawet osoby początkujące, gdyż w swoim końcowym odcinku Rega posiada stosunkowo słaby prąd. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi ochronnemu spływ jest atrakcją bezpieczną, która z pewnością dostarczy wielu niesamowitych wrażeń. Mogłoby się wydawać, że taka przyjemność wiąże się ze sporymi kosztami. Wbrew pozorom, każdy może pozwolić sobie na przeżycie tej niezapomnianej przygody. Warto skorzystał z oferty i przekonać się jak cudowne są mrzeżyńskie krajobrazy obserwowane z tak niecodziennej perspektywy. Początkowym punktem spływów kajakowych jest pobliska miejscowość o nazwie Trzebiatów.