Jak rozpoznać dobrze zorganizowaną wycieczkę szkolną?

0
83
Rate this post

Obowiązkowym punktem programu szkolnego jest wycieczka, dzięki której uczniowie mogą się zintegrować i lepiej poznać, czerpać wiedzę historyczną i geograficzną u źródła, z uwzględnieniem motywacji i w sprzyjających zdobywaniu wiedzy okolicznościach. Rodzice mogę mieć jednak spore wątpliwości przed wysłaniem dziecka na samodzielny wyjazd.

Dobrze zorganizowana wycieczka szkolna przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo uczestników, ale też pozytywne wspomnienia i doświadczenia, których nie zapewni szkolna edukacja. Dziecko ma szansę zmierzyć się z wieloma czynnościami, w których nie wyręczą go rodzice, nie zaplanują za niego, ani nie zwolnią z odpowiedzialności, co jest szkodliwym nawykiem polskich rodziców. Zdarza się, że gimnazjaliści nie mają w domu przydzielonych obowiązków, a cała ich energia koncentruje się na zdobywaniu dobrych ocen.

Takie wychowanie odbiera młodzieży pewność siebie, a szkolna wycieczka jest idealnym miejscem by zmierzyć się ze światem na własną rękę.

Jak rozpoznać dobrze zorganizowaną wycieczkę szkolną?

Sprawdź doświadczenie biura podróży w organizowaniu wyjazdów, nie bez znaczenia będą też opinie uczestników, ale nie należy do końca się nimi sugerować, bo Internet przepełniony jest czarnym PR-em, publikowanym na forach przez konkurencję.

Innym ważnym aspektem dobrej organizacji wycieczki szkolnej, są wygodne pokoje kilkuosobowe z dostępem do łazienek i pełne wyżywienie. Sprawdź czy wyjazd jest skrupulatnie zaplanowany, czy oferuje dzieciom interesujące aktywności o każdej porze dnia.

Programy współczesnych biur podróży są niezwykle urozmaicone, możemy wysłać dziecko na zagraniczną wycieczkę szkolną do Włoch, Paryża, Hiszpanii, ale też poznać swoje miejsce zamieszkania. Bogaty program i pozytywne rekomendacje rodziców, to pewność, że wycieczka okaże się cennym doświadczeniem edukacyjnym i rozwinie społeczne kompetencje uczestników, dlatego zawsze należy brać je pod uwagę.

Wycieczka szkolna to jedno z najbardziej wartościowych i najmilej wspominanych doświadczeń z lat szkolnych, dlatego warto w nią zainwestować.