Maroko i niezwykłe oblicza Marrakeszu

0
122
Rate this post

Jest jednym z najważniejszych miast Maroka, a jego atrakcje już dawno zyskały uznanie na całym świecie. Piękny i różnorodny Marrakesz to jedno z tych miejsc, które mogą zachwycić każdego. Co koniecznie trzeba zobaczyć na jego terenie?

Wyprawa do Marrakeszu: to proste!

Odległy Marrakesz można w dzisiejszych czasach odwiedzić bez problemów. Atrakcyjne oferty takich serwisów, jak http://fly.pl/ sprawiają, że wycieczki do Maroka są w zasięgu ręki każdego podróżnika. Wręcz przeciwnie.  Szybka i wygodna podróż na teren tego kraju sprawia, że turyści pojawiają się tu coraz chętniej. Marrakesz, jako jedno z największych i najbardziej znanych miast, nie bez powodu jest jednym z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki. Czym kusi to miasto?

Marrakesz: spotkania z historią

Na terenie miasta, którego początki przypadają na XI stulecie, z historią można się spotkać niemal na każdym kroku. Stare miasto, będące jednym z obiektów na liście UNESCO, z pewnością oczaruje każdego turystę. Potężne mury obronne i wspaniałe bramy miejskie są najlepszymi symbolami potęgi tego grodu. Wędrówka historycznymi uliczkami to ogromna gratka dla każdego. W poszukiwaniu historycznych atrakcji Marrakeszu warto też wybrać się na teren najważniejszej nekropolii Marrakeszu. To Grobowce Saadytów – pięknie zdobione mauzolea, w których spoczywają dawni książęta. Ta nekropolia może zachwycić również miłośników tradycyjnej, arabskiej architektury, a misterne dekoracje grobowców uznawane są za prawdziwe dzieła sztuki.

W cieniu meczetów

Maroko jest jednym z tych państw afrykańskich, na którego terenie najważniejszą religią jest islam. W efekcie w krajobrazie tutejszych miast dominują potężne meczety i smukłe minarety. W Marrakeszu można ujrzeć aż dwa ciekawe obiekty tego typu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Meczet Kutubijja – największa budowla sakralna Marrakeszu. Jego wysoka wieża, będąca wspaniałym przykładem arabskiej architektury, jest dominującym elementem w krajobrazie miasta. Najstarszym i najważniejszym zabytkiem sakralnym starego miasta jest jednak meczet Alego ibn Jusufa, którego budowę rozpoczęto już w I połowie XII wieku. Niestety, dla osób nie będących wyznawcami islamu budowla ta jest dostępna tylko z zewnętrz.

W otoczeniu miejskiej zieleni

Po trudach zwiedzania miasta z pewnością warto skorzystać z możliwości wypoczynku w otoczeniu wspaniałej zieleni. Dla rodzin z dziećmi, które chcą zrelaksować się w sielskiej atmosferze, idealnym miejscem mogą okazać się Ogrody Agdal. To idealne miejsce na spacer, na terenie którego każdy może miło spędzić czas.