Tanie wakacje w Toskanii – czy to możliwe?

0
43
Rate this post

Pobyt w Toskanii to marzenie wielu osób. Ten region cieszy się niesłabnącą popularnością turystów od czasów nowożytnych. Piękne krajobrazy, łagodny klimat oraz dziedzictwo historyczne z trzech ostatnich tysiącleci przyciągają gości z całego świata.

Włochy nie należą jednak do najtańszych destynacji urlopowych – jak więc zorganizować tani wyjazd dla polskiej rodziny? Opowie nam o tym Ewa Bagińska, właścicielka strony www.wakacjewtoskanii.pl.

Od lat zajmujesz się organizacją wyjazdów Polaków do Toskanii. Skąd ten pomysł?

Mam rodzinę we Włoszech, jeździłam do nich na wakacje. Zazdrościło mi tego wielu znajomych, często pytali się o namiary na tanią kwaterę albo ciekawe miejsce, gdzie mogliby pojechać sami. Zaczęłam więc pośredniczyć, doradzać. Stwierdziłam, że to dobry pomysł na życie. Weryfikujemy oferty wyjazdów z naszej strony, znam większość właścicieli pensjonatów lub gospodarstw agroturystycznych. Lubię mieć świadomość, że dzięki mnie ktoś będzie miał dobre wspomnienia z wakacji.

Czy można zorganizować niedrogi wyjazd do Toskanii?

Oczywiście, na naszej stronie prezentujemy różne oferty. Najlepszą opcją na tanie wakacje jest agroturystyka. Wiele gospodarstw oferuje na przykład kilkuosobowe apartamenty w przystępnych cenach, koszt tygodniowego pobytu wynosi dla jednej osoby wynosi 500-600 złotych. Większość z apartamentów posiada własne aneksy kuchenne – to także obniża koszty podróży. Kolejnym punktem, który warto rozważyć, jest wynajęcie auta na czas pobytu lub przyjechanie do Włoch własnym. Autobusy i kolej w tym kraju nie należy do najtańszych, a mając własny środek lokomocji będziemy mogli więcej zwiedzić.

Jak wygląda oferta gospodarstw turystycznych we Włoszech?

Wiele zależy od ceny, ale standard zasadniczo jest bardzo wysoki. Większość wilii w Toskanii posiada baseny do użytku gości, sporo z nich organizuje także dodatkowe atrakcje: warsztaty kulinarne, pokazy tłoczenia wina lub oliwy, możliwość spróbowania lokalnych wyrobów. Większość gospodarstw posiada także place zabaw lub kąciki dla dzieci. Część ma także strefy SPA. Dodatkowo możemy także wypożyczyć rower, kije do nordic walking i wiele innych- ale tu wszystko zależy od konkretnej oferty. Cenowo oferta włoskich gospodarzy zbliżona jest np. do cenników polskich pensjonatów nad morzem. Toskania natomiast na pewno gwarantuje lepszą pogodę niż polski Bałtyk.

A jak najlepiej dotrzeć do Toskanii?

Najwygodniejszą opcją jest lot samolotem – do Rzymu lata wiele tanich linii lotniczych. Stamtąd do Toskanii dojechać możemy pociągiem lub wynajętym samochodem. Sporo osób decyduje się także na podróż autem.