Niepełnosprawni w podróży

0
60
Rate this post

Niektórzy z nas traktują osoby niepełnosprawne tak jakby cierpiały na jakąś śmiertelną chorobę, którą można się zarazić. Są to jednak osoby które tak samo jak my mają prawo do życia. Są to ludzie którzy również pragną zwiedzać świat.

Niepełnosprawność ruchowa w dzisiejszych czasach nie jest już tak dużym ograniczeniem jak dawniej. Dzięki specjalnym ofertom biur podróży, każdy może udać się na przygodę życia.

Obecnie na lotniskach przybywa coraz więcej pracowników wykwalifikowanych w kierunku pomocy osobom nie w pełni sprawnym. Możemy również liczyć na pomoc będąc już na pokładzie. Biura zapewniają również hotel w pełni przystosowany do poruszania się po nim na wózku.

Swój wyjazd musisz zacząć odpowiednio wcześnie planować. Jeśli przyjmujesz jakieś leki najlepiej będzie zapakować je do bagażu podręcznego, gdyż jak wiadomo często zdarza się, że bagaże docierają z opóźnieniem. Kolejną ważną rzeczą jest zadbanie o wózek, dodatkowa dętka oraz pompka mogą się przydać. Pamiętaj aby w trakcie rezerwowania biletu zaznaczyć iż jesteś osobą niepełnosprawną, wtedy gdy przybędziesz na lotnisko zostaniesz otoczony opieką. Po przybyciu na terminal zgłoś się do punktu informacyjnego, tam właśnie zostaniesz poinformowany co dalej. Nie musisz martwić się o odprawę bagażu, wszystkim zajmie się pracownik portu lotniczego. Tak naprawdę zatrudniony na lotnisku jest do Twojej dyspozycji i może pomóc Ci we wszystkim. Osoby niepełnosprawne jako pierwsze wjeżdżają na pokład. Na miejscu znajduje się autobus biura podróży, który przewiezie Cię do hotelu. W razie niemożliwości skorzystania z tego środka transportu rezydent zamawia taksówkę.

Po dotarciu do hotelu, zostaniesz zakwaterowany w pokoju który jest przystosowany do przyjęcia takich gości jak Ty. Najprawdopodobniej będzie to pokój na parterze, możliwe także iż w hotelu będzie znajdowała się winda, wtedy dostaniesz lokum na górze. Na terenie ośrodka znajdują się zazwyczaj baseny, Spa, siłownie i sale gimnastyczne. Oferowane masaże z pewnością są świetną formą zarówno relaksu jak i rehabilitacji. Organizowane są także autokarowe wycieczki, przez co nie musisz sam szukać jakiegoś sposobu na spędzenie czasu. Twoje biuro podróży z pewnością przygotowało ciekawe oferty, zatem poszukaj czegoś już dziś.

Pamiętaj, niepełnosprawność nie wyklucza Cię z normalnego życia. Możesz tak samo jak inni korzystać z życia. Podróżować, zwiedzać, poznawać nowych ludzi. Nie zamykaj się na innych, wyjdź z domu i zmień swoje życie. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże niektórym przeżyć przygodę o której do tej pory tylko marzyli. Powodzenia!