Na narty?

0
40
Rate this post

Tak, jeszcze można mimo że śniegu za oknem już tylko resztki. A skoro już wybieramy się w góry to nic nie stoi na przeszkodzie by minąć granicę Polski i spróbować białego szaleństwa u naszych południowych sąsiadów.

Słowacki ośrodek na Wielkiej Raczy (1236 m.n.p.m.) jest wspaniałym miejscem, aby w pełni cieszyć się z szusowania po stokach, których jest tam czternaście. Łączna ich długość to 16 km., a warunki na nich są naprawdę świetne. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, a na długości prawie 3 km. zainstalowane jest sztuczne oświetlenie.

Nowi pasjonaci nart mogą tu poczuć się naprawdę dobrze. Łączki do ćwiczeń, długie niebieskie trasy oraz szkółki narciarskie pozwolą szybko nabyć podstawowych umiejętności, które będzie można wykorzystać w pięknej scenerii.

Również snowboardziści odnajdą na Wielkiej Raczy coś dla siebie. Wyciągi do przewożenia desek, snowpark i liczne trasy pozwolą im cieszyć się z szybkiej jazdy.

Dojazd? Najlepiej przez Czechy. Przejście w Cieszynie, a dalej trasą E75 do Czadcy. Następnie w stronę Oszczadnicy. W rejonie ośrodka przygotowano ok. 1500 miejsc parkingowych. Szerokiej drogi!