ADRIA

0
75
Rate this post

Dojazd i położenie
Pensjonat „ADRIA” położony jest w Zakopanem przy jednej z głównych arterii miasta. Jednak mimo bliskości ruchliwej jezdni hałas samochodów na pewno nie przeszkadza w żaden sposób w odpoczynku a bliskość słynnych Krupówek jest wielce kusząca przy wyborze właśnie tego pensjonatu jako bazy noclegowej.
Pokoje
W budynku głównym (ostro spadzisty dach) usytuowane są recepcja, jadalnia, a na piętrze znajduje się sala rozrywkowa z telewizorem, stołem bilardowym oraz kawiarnia. Nie było nam dane sprawdzić, ale zapewne na ostatnim piętrze tego budynku znajdują się również pokoje gościnne. Właściwą cześć z pokojami do wynajmu stanowi nowy, dobudowany budynek. Same pokoje nie są zbyt duże; pokoje jednoosobowe mieszczą właściwie jedynie łóżko, a „dwójki” posiadają wąski przesmyk między osobnymi łóżkami. W pokoju znajdują się wszelkie niezbędne elementy wyposażenia: komoda, szafka z wieszakami, szafka nocna, stolik, półeczki oraz lampki nocne, jest również telewizor oraz telefon. Wszystko nowiutkie, pachnące świeżością i kolorystycznie zadowalające. Pokoje posiadają niewielki balkon, na którym można spocząć na będących na wyposażeniu pokoju krzesłach. Co ważne, w pokojach znajduje się czajnik elektryczny oraz szklanki i mała lodówka. W łazienkach, oprócz standardowego wyposażenia, są również mydło, szampony, papier toaletowy oraz ręczniki. Poza wielkością pomieszczeń niczego tu nie brakuje, a jedyną niedogodnością jest zbyt głośna praca lodówki w nocy…
Posiłki
Właściciele pensjonatu wyraźnie starają się chyba o to, aby w krótkim czasie przemianować obiekt na hotel. Stąd dbałość o wygląd pokoi, recepcji, a przede wszystkim o jakość serwowanych śniadań. Sala, w której są one wydawane, nie jest może zbyt imponująca, jednak różnorodność i smak podawanych tu potraw i dań sprawiają, że posiłek jest przyjemnością. Śniadania wydawane są w formie bufetu szwedzkiego, a podaje się: półmiski z wędlinami i serami, warzywa krojone, pieczarki i papryki marynowane, pasty, sałatki, jest spory wybór białych serów włącznie z twarożkami, są parówki, jajka i jajecznica, są wreszcie ciasta i inne słodkości. Z napojów mamy do wyboru soki, herbaty owocowe oraz kawy. Sposób podawania napoi ciepłych powoduje chaos i budzi naszą niechęć; herbata i kawa rozpuszczalna podane są w bufecie , a do stolika kelnerka przynosi według kolejności i własnego widzimisie wrzątek w szklanym dzbanku. Jeśli komuś to nie odpowiada zamówić do stolika można również kawę z ekspresu. I to ostatnie rozwiązanie wydaje nam się właściwsze. Jeśli zaś chodzi o jakość serwowanych potraw dajemy z czystym sumieniem piątkę. Z innych posiłków w pensjonacie nie korzystaliśmy.
Atrakcje
W samym pensjonacie dla gości hotelowych przewidziano saunę, kawiarnię (czy jak kto woli tzw. nie wiedzieć czemu klub nocny), można zagrać również w bilarda choć stół jest dość wysłużony a kij tylko jeden na dwóch graczy. Poza tym bliskość centrum miasta rekompensuje pewne niedogodności pensjonatu. Tuż przy budynku znajduje się park miejski, przechodząc przez który w ciągu kilku minut dochodzimy do najsłynniejszej ulicy Zakopanego Krupówek. Tu zaś atrakcji jest co niemiara, ale tych, związanych z samym miastem nie znajdziecie państwo w tej relacji…
Wrażenia ogólne
Pensjonat „ADRIA” to znakomite połączenie jakości i rozsądnej ceny za nocleg. To propozycja dla osób poszukujących spokoju przy jednoczesnym zachowaniu bliskości do centrum Zakopanego. Sama bryła budynku nie stanowi jak na razie o jego atrakcji (remont), jednakże wnętrza zarówno pomieszczeń ogólnodostępnych jak i pokoi oraz jakość serwowanych śniadań aspirują do tych z wyższego standardu, tj. hotelowego. Pensjonat „ADRIA” to dobra jakość za rozsądną cenę jak na realia zimowej stolicy Polski.