Paszport do Maroko

0
87
Rate this post

Maroko to bardzo przyjazny dla turystów kraj, dlatego przepisy na granicy nie są skomplikowane ani utrudniające przejazd.

Wiza w Maroku

W związku z tym, że większość krajów nie potrzebuje wizy, aby wjechać do Maroka, Polska, tak jak i kraje zachodu (np. Kanada, Brazylia) i kraje Unii europejskiej czy Australia nie potrzebują wizy, aby wjechać do Maroka. Mieszkańcy innych krajów, takich jak RPA, Izrael muszą mieć trzymiesięczną wizę, aby wjechać do Maroka.

Paszport w Maroku

To, że nie potrzeba wizy, nie oznacza jednak, że nie potrzeba paszportu. W tym przypadku nie istnieje to znane nam, Europejczykom, ułatwienie, że można poruszać się bez paszportu, a wystarczy dowód osobisty. Maroko paszport uznaje za podstawowy dokument tożsamości dla turysty. Sam dowód osobisty nie wystarczy. Aby uzyskać zgodę na przejazd przez granicę, należy okazać paszport ważny jeszcze przynajmniej sześć miesięcy. Jeśli paszport jest ważny krócej niż sześć miesięcy, wówczas na granicy mogą pojawić się problemy, a kontrola paszportowa może nie wpuścić turysty okazującego dokument do Maroka.

Czasem zdarza się, ze kontrola paszportowa wymaga okazania potwierdzenia, że posiadamy odpowiednią ilość środków finansowych, aby przebywać na terenie kraju do 90 dni.

Polisa ubezpieczeniowa

Zalecane jest, aby turysta udający się do Maroka wykupił sobie wcześniej polisę ubezpieczeniową, która ma obejmować zwrot ewentualnych kosztów leczenia podjętego na terenie Maroka.

Szczepienia przed wyjazdem do Maroka

W Maroku nie ma niebezpieczeństwa zapadnięcia na jakąś groźną chorobę, na którą wcześniej trzeba by się zaszczepić. Zaleca się natomiast zaszczepienie na dur brzuszny, żółtaczkę pokarmową i inne choroby układu pokarmowego. Wynika to z tego, że w Maroku panują inne zwyczaje higieniczne dotyczące chociażby spożywania czy przygotowywania posiłków, stąd przestroga. Ważne w tym wypadku jest również zadbanie o higienę spożywania p[osiłków. Kłaniają się tutaj podstawowe zasady, czyli dokładne mycie owoców i warzyw przed spożyciem, mycie rąk, picie wyłącznie przegotowanej wody lub wody mineralnej, a nie wody z niepewnych zbiorników wodnych.

Podróżowanie po kraju

W Maroku nie ma ograniczeń dotyczących podróżowania po samym kraju., Przestroga dla turystów mogą być pseudoprzewodnicy, który oferują swoje usługi niezorientowanym turystom, przez co turysta naraża się na niebezpieczeństwo lub utratę większej ilości pieniędzy niż wydać powinien. Najlepiej korzystać z usług licencjonowanych przewodników, którzy znają swój fach doskonale i nie grozi nam z ich strony niebezpieczeństwo. Warto oddać, że wspomniani pseudoprzewodnicy są na tyle plagą, że ścigani są przez miejscowe służby.

Jedynym wymaganiem kulturowym stawianym podróżującym po kraju jest forma ubierania się. Za niedopuszczalne w Maroku uznaje się zbyt krótkie spodnie i spódnice (spodnie także u mężczyzn), odkryte ramiona i plecy. To wszystko ze względu na panującą tam religię, czyli islam. Takie problemy nie są natomiast spotykane w hotelach o wyższym standardzie.

Warto do Maroka

Maroko to piękny kraj otwarty na przyjmowanie turystów, dlatego warto skorzystać z ofert zapraszających tam, aby zobaczyć na własne oczy odmienną kulturę i jej zakosztować, a może się okazać, ze będzie to przygoda na całe życie. Paszport w Maroku to nie jest problem, tym bardziej, ze jesteśmy przyzwyczajeni, że do wielu krajów paszport jest konieczny.