DUBLIN ? ZWIEDZANIE

0
2
Rate this post

Co jeszcze warto zobaczyć w Dublinie? Na pewno KATEDRĘ ŚW. PATRYKA, która jest główną katedrą Kościoła Irlandii i może na zewnątrz nie jest zbyt imponująca, ale wnętrze wynagradza to z nawiązką; według legendy patron Zielonej Wyspy chrzcił w tym miejscu nawróconych na chrześcijaństwo Irlandczyków, a dziekanem w tym kościele był Jonathan Swift (autor Podróży Guliwera)i jest tu pochowany.
Sławne piwo Guinnes od razu na świecie kojarzone jest z Irlandią; w Dublinie jest usytuowany browar warzący ten szlachetny napitek; składa się on z kompleksu budynków zarówno starego, jaki nowego browaru i oczywiście jest dostępny dla zwiedzających; Można dowiedzieć się jak produkowano kiedyś i jak produkuje się dzisiaj to piwo; dodatkową atrakcją jest rotunda ze wspaniałą panoramą całego miasta i firmowy pub na ostatnim piętrze browaru.
Warto także odwiedzić i odpocząć największy kompleks parkowy w stolicy Irlandii PHOENIX PARK położony na lewym brzegu rzeki (uznawany jest za jeden z największych parków miejskich na świecie ? ma prawie 8 kilometrów kwadratowych powierzchni), mieszczą siew nim tereny sportowe, miejskie zoo a także rezydencje prezydenta Republiki Irlandii i ambasadora USA.
Jak na stolicę europejskiego kraju z tradycjami przystało w Dublinie jest także sporo muzeów i galerii do odwiedzenia (łącznie 35); najważniejsze z nich to MUZEUM NARODOWE, GALERIA NARODOWA, MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ a także więzienie z 1789 roku, w którym dzisiaj jest muzeum i trochę bardziej rozrywkowe Muzeum Figur Woskowych.