Nowości:

Wokół Kadyksu, czyli nadmorskie atrakcje Hiszpanii

Wokół Kadyksu, czyli nadmorskie atrakcje Hiszpanii

Hiszpania jest krajem znanym i cenionym wśród miłośników plażowania i morskich kąpieli. Wśród najsłynniejszych regionów tego kraju znalazło się słynne Wybrzeże Światła, za którego stolicę uchodzi Kadyks. Jak można spędzić czas w tym kurorcie?

 

Wybrzeże Światła: niezwykły skrawek Hiszpanii

Wybrzeże Światła, czyli Costa de la Luz, należy do najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w Hiszpanii. Piękne plaże rozciągające się od Gibraltaru aż do Zatoki Kadyksu zapewniają doskonałe warunki  do uprawiania sportów wodnych i rekreacji. Dla tych, którzy chcą wypocząć nad Atlantykiem, jest to bez wątpieni kraina godna polecenia. Nie brak tu wspaniałych kurortów, dzięki którym Rainbow Tours może zaoferować ciekawe wczasy all inclusive w Hiszpanii każdemu miłośnikowi morskich atrakcji. Szczególną popularnością w tym regionie cieszą się okolice tak znanego kąpieliska, jakim jest Kadyks. Jak można spędzić czas na jego terenie?

Kadyks: hiszpańskie kąpielisko pełne atrakcji

To jedno z najważniejszych miast Andaluzji, a zarazem najważniejszy kurort na Wybrzeżu Światła. Znany z doskonałych warunków pobytu oraz potężnego portu Kadyks bez wątpienia zasłużył sobie na uznanie w oczach turystów. Jakie atrakcje czekają na gości spędzających urlop w Kadyksie? Malownicze wybrzeże oraz szeroka oferta wypoczynku nad morzem łączy się tu z możliwością zwiedzenia niezwykłych zabytków. Już sam spacer w pobliżu murów obronnych może stać się wielką atrakcją. Kusi też reprezentacyjna zabudowa miasta, w której na czoło wysuwają się obiekty sakralne.  Piękne katedry przyciągają uwagę zwiedzających, przy czym największą sławę zdobyła Catedral Nueva. Jej walorem jest pełne zabytkowych monstrancji muzeum, które chętnie zwiedzają turyści. Wielką atrakcją dla miłośników malarstwa jest tu z kolei  Museo de Cadiz, w którego zbiorach nie brak płócien takich mistrzów, jak Rubens czy Murillo. Miłośnicy dawnej historii również znajdą dla siebie miejsce godne uwagi. To muzeum archeologiczne, które urządzone zostało w murach dawnego klasztoru franciszkańskiego. Jest to placówka wyjątkowa, dzięki której można ujrzeć niezwykłą kolekcję przedmiotów z czasów fenickich oraz rzymskich.

Kusząca słonecznymi wybrzeżami i rewelacyjnymi plażami Hiszpania nie bez powodu stała się tak chętnie wybieranym kierunkiem turystycznych wypraw. Ten kraj może oczarować każdego, a jego kurorty i kąpieliska dają szansę wypoczynku na najwyższym poziomie. Ci, którzy mieli okazję spędzać urlop w rejonie Kadyksu, wiedzą już o tym doskonale.