Nowości:

Wczasy w Hiszpanii – czego unikać

Wczasy w Hiszpanii – czego unikać

Hiszpania jak każdy inny turystyczny kraj posiada miejsca, które są mniej lub bardziej odwiedzane. Najpopularniejszym chyba zagłębiem turystycznym jest wybrzeże Costa del Sol.

Wczasy w Hiszpanii – Costa del Sol

Costa del Sol i hotele w starych blokowiskach Torremolinos to chyba miejsce, gdzie panuje ć już wieczny zgiełk. Osobom, które chcą spędzić wczasy w zacisznym miejscu, z pewnością nie polecamy. Torremolinos leży niedaleko obok Malagi, z tych samych powodów odradzamy El Arenal na Majorce.

Jeśli chodzi o Torremolinos to oczywiście zakwaterowanie w tym miejscu ma również swoje zalety. Torremolinos jest świetną bazą wypadową dla chcących nieco pozwiedzać i poznać Hiszpanię nie tylko od strony morza i plaż. Z Torremolinos mamy blisko do słynnych miejscowości takich jak Kordoba czy Sewilla.

Wybierającym się w okolice Malagi należy nadmienić, że morze jest tutaj znacznie chłodniejsze niż na plażach Majorki z uwagi na wpływ wód Atlantyku, do którego z Malagi jest już całkiem niedaleko.

Jakich miejsc jeszcze unikać? Takich miejsc jak Toremolinos jest w Hiszpanii więcej. Standard starych hoteli budowanych tuż po drugiej wojnie światowych nie odpowiada turystom z zachodniej Europy, w związku z czym wiele jest w Polsce ofert kierujących wczasowiczów właśnie w takie miejsca. Podpowiadamy, aby wymagający turysta unikał również takich miejscowości jak Benidorm, czy Lloret de Mar, jak również niedalekie od Barcelony Salou.

Do Hiszpanii najlepiej dostać się samolotem. Możemy skorzystać z bogatej oferty połączeń z Polski tanimi liniami lotniczymi Wizzair i Ryanair. Bilet lotniczy do Alicante można nabyć już w cenie nieco ponad 100zł.