Zwiększenie opłat na tanich liniach lotniczych

0
50
Rate this post

Większość turystów planując wczasy z dużym wyprzedzeniem szuka tanich ofert. Szczególną popularnością cieszą się okazje first minut, a także szukamy tanich hoteli, biur podróży oferujących wypoczynek w przystępnej cenie. W czasie wakacyjnym dużą rolę odgrywają tanie linie lotnicze, gdyż niejednokrotnie są dużą konkurencją dla innych środków transportu.

Do najpopularniejszych niskobudżetowych przewoźników należy Ryanair, a także WizzAir. Irlandzka linia lotnicza jest mistrzem w obniżaniu cen. Hity cenowe to nawet do 5 złotych za bilety. Wizz Air również nie zostaje w tyle sprawiając, że większość podróżnych decyduje się właśnie na ich usługi.

Niskobudżetowi przewoźnicy tną koszty wszędzie gdzie można. Korzystają z mniejszych lotnisk, zapewniają trochę mniejszy komfort niż tradycyjne linie, a także zatrudniają mniej obsługi. Często jednak dość zasadniczo ich tanie bilety lotnicze wpływają na spadek zainteresowania tradycyjnymi liniami, przez co regularni przewoźnicy również zaczynają zmniejszać ceny. Stąd tanie linie lotnicze niestety pozostają tanie tylko z nazwy. Często dużym problemem pozostaje także nadpłata za dodatkowy bagaż, gdyż w cenę biletu lotniczego wlicza się tylko bagaż podręczny, który wynosi dziesięć kilogramów.

Oprócz tego tanie linie lotnicze pobierają opłaty za samą płatność za bilety, co również wzbudza falę protestów. Zarówno WizzAir jak i Ryanair podnieśli te opłaty z 27 złotych na 36 złotych. Najtaniej przynajmniej w irlandzkich liniach lotniczych wychodzi podróż tylko z bagażem podręcznym a także opłata kartą Mastercard Prepaid. Co ważne tanie linie często organizują loty z przesiadką, co wymaga często rezerwacjo hotelu w czasie podróży. Przed wyruszeniem w trasę warto wiec zastanowić się który z przewoźników jest naprawdę tani, bo często cena biletu lotniczego nie przystaje do ceny całkowitej przelotu.