Atrakcje turystyczne Warszawy

0
55
Rate this post

W stolicy Polski jest wiele miejsc ciekawych zobaczenia. Jest to bowiem miasto bogate kulturowo oraz historycznie. Turyści przybywający do Warszawy wybierać mogą spośród wielu ciekawych atrakcji turystycznych. Wśród nich odnaleźć można także dużo zamków oraz pałaców, które z całą pewnością, warte są zobaczenia.

Ten najsłynniejszy to oczywiście Zamek Królewski. Znajduje się on w ścisłym centrum miasta, to jest na Placu Zamkowym. Zamek ten jest dawną rezydencją książąt mazowieckich, a pochodzi z XV wieku. Po przeniesieniu stolicy Polski do Krakowa został siedzibą króla oraz władz. Jest on budynkiem całkowicie odbudowanym, gdyż został zniszczony podczas drugiej wojny światowej.

Pałac Prezydencki to także ciekawe miejsce turystyczne na mapie polskiej stolicy. Wymieniając atrakcje turystyczne Warszawy nie sposób go pominąć. Jest to miejsce historycznie ważne dla Polaków, ponieważ to między innymi w tym właśnie miejscu toczyły się obrady Okrągłego Stołu. Od roku 1994 jest on siedzibą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Inna ciekawa budowla, którą warto zobaczyć w Warszawie to także słynny Pałac w Wilanowie, niegdyś rezydencja Jana III Sobieskiego. W miejscu tym otwarto niegdyś jedno z pierwszych muzeów w kraju. Budowla jest utrzymana w stylu barokowym i jako jedna z niewielu nie została zburzona podczas drugiej wojny światowej.