Parkingi we Frankfurcie – na targi i nie tylko

0
51
Rate this post

Targi we Frankfurcie – parkingi pod nosem

Dobra wiadomość jest taka: kto wybiera się samochodem na targi we Frankfurcie, ten nie powinien mieć problemów ze znalezieniem miejsc parkingowych. Zła natomiast to informacja o tym, że za postój trzeba płacić.

Najważniejszym parkingiem jest ten o nazwie Rebstock. Na kilku poziomach jest na nim miejsce dla 5,4 tys. samochodów. Dodatkowo 9,6 tys. miejsc znajduje się na placach dookoła. Do hal targowych można się stąd dostać regularnie kursującym autobusem. Jak się dostać na ten parking? Można na niego zjechać bezpośrednio z autostrad A5 i A648 (zjazd 19, Westkreuz Frankfurt am Main) kierując się znakami. Dokładna mapka dostępna jest tutaj.

Opłata na parkingu Rebstock to 11 euro za cały dzień.

Port lotniczy we Frankfurcie – do wyboru, do koloru

Jak przy każdym porcie lotniczym, także wokół tego we Frankfurcie znajdują się liczne parkingi. Ten oficjalny ma ponad 14 tys. miejsc i znajduje się przy autostradzie A3 (dokładna mapa jest tutaj). Można się tam dostać zjeżdżając z niej na zjeździe nr X. Opłaty za parking przy lotnisku we Frankfurcie zaczynają się od 2,5 euro za 30 minut i 25 za jeden dzień, a kończą na 175 euro za trzy tygodniowy pobyt. Im dłużej trwa postój, tym płaci się taniej.

Można także skorzystać z parkingów w okolicy. Ale uwaga: zwykle leżą trochę dalej od lotniska i dojazd do terminali odbywa się za pomocą podstawianych busów. Ceny są za to dużo niższe. W niektórych przypadkach za tydzień trzeba zapłacić tylko 38 euro (parking parken-und-fliegen). Zestaw kilku parkingów znajdziecie także tutaj lub tutaj.

Frankfurt – miejski system parkingowy

W samym mieście działa sprawny system parkingów. Przy ulicach znajdują się czytelne drogowskazy z informacją o wolnych miejscach. Łącznie takich parkingów jest 19, liczba miejsc na każdym z nich waha się od ponad 700 do kilkudziesięciu. Na niektórych są także specjalne miejsca parkingowe „dla kobiet” tj. nieco szersze i łatwiej dostępne.

Te parkingi dość dużo jednak kosztują. Każda rozpoczęta godzina to co najmniej 1,5 lub 2 euro. W niektórych przypadkach trzeba zapłacić 2 euro za każde rozpoczęte pół godziny. Dlatego czasem bardziej opłaca się opłacić postój za cały dzień (od 8 euro). W święta i niedziele bywa taniej. Pełny wykaz tych parkingów z cenami znaleźć można na stronie urzędu miejskiego we Frankfurcie.

Darmowe parking we Frankfurcie – można znaleźć

Poza systemem miejskim funkcjonują także mniejsze parkingi, na których od czasu do czasu stanąć można za darmo. Większość z nich znajduje się poza obszarem ścisłego centrum, często są zamykane na noc, trzeba więc uważać. Czasem można także zaparkować na poboczu jakieś ulicy – głównie w weekendy i święta (przykład – Niddastrasse przy dworcu).

Wykaz darmowych miejsc postojowych we Frankfurcie znaleźć można na tej stronie (w języku niemieckim). Przykładowy parking bezpłatny nad rzeką Men – przy Holbeinstrasse. Więcej informacji o tym miejscu.

Na darmowe miejsca postojowe trzeba jednak uważać. Często znajdują się przy sklepach czy restauracjach i mogą na nich zostawiać auta jedynie klienci. Lepiej nie narażać się na mandat, który może kosztować znacznie więcej niż opłata za parking oficjalny.